Naga Markets



O godzinie 14:30, Amerykańskie Biuro Statystyczne (BLS) opublikowało finalny wskaźnik inflacji producenckiej za grudzień 2018 roku. W ujęciu miesięcznym widoczny jest spadek inflacji, który zawodzi oczekiwania rynkowe.

Wskaźnik PPI za grudzień 2018 rok uplasował się na poziomie -0,2%, a zatem niżej od prognoz analityków (-0,1%) oraz listopadowego odczytu, gdzie inflacja wzrosła o 0,1%.

Inflacja PPI w ujęciu miesięcznym grudzień 2018
Inflacja PPI w ujęciu miesięcznym

Z kolei w ujęciu rocznym, inflacja producencka wzrosła o 2,5%. Tym samym utrzymała się na poziomie sprzed roku. Identyczne były także prognozy rynkowe.

Dolar traci po danych

Po odczycie wskaźnika PPI w Stanach Zjednoczonych dolar w relacji do euro nieco się osłabił, co zaowocowało wzrostem kursu pary walutowej EUR/USD. Tym samym para odzyskuje część strat z wcześniejszych godzin sesji europejskiej.

Obecny dołek wypada w okolicach 1.1412 i tam też znajduje się lokalne wsparcie. Dalsze spadki oczekiwane są po jego wybiciu. Z kolei od góry opór zapewnić mogą okolice 1.1454, gdzie cena znalazła wsparcie podczas wczorajszej sesji.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Po odczycie wskaźnika PPI w Stanach Zjednoczonych dolar w relacji do euro nieco się osłabił, co zaowocowało wzrostem kursu pary walutowej EUR/USD


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COM



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here