Naga MarketsO godzinie 14:30, amerykańskie Census Burau opublikowało dane z rynku nieruchomości dotyczące m. in. zezwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów domów. W przypadku poprzedniego odczytu (za kwiecień) zauważalny był spadek tych odczytów. Jak natomiast wyglądają dane za maj 2018?

Liczba pozwoleń na budowę w maju uplasowała się na poziomie 1,301 mln. W porównaniu do danych za kwiecień (1,350 mln) zanotowano zatem spadek aż o 4,6%. Co prawda, oczekiwania rynkowe zakładały osunięcie, ale jedynie o 1,4%. W ujęciu rocznym widoczny jest aż 8-procentowy wzrost, w maju 2017 bowiem liczba pozwoleń na budowę wyniosła 1,205 mln.

 

Źródło: Census Bureau

W maju 2018 roku liczba rozpoczętych budów w USA wyniosła 1,350 mln, co daje 5% wzrost w porównaniu do zrewidowanych danych za kwiecień (1,286 mln). W stosunku rok do roku wzrost jest jeszcze wyższy, osiągnął bowiem poziom 20,3%.

EURUSD z próbą odbicia

Notowania głównej pary walutowej osuwają się dziś bardzo dynamicznie po odbiciu od oporu na 1.1645. Jak widać na poniższym wykresie 30-minutowym, cena zrealizowała już średni zakres z ostatnich 14-dni, który wynosi obecnie 98-pipsów.

Może się zatem okazać, że przed dalszym spadkiem pojawi się odbicie. Najbliższy opór widoczny jest w obrębie 1.1580. Z kolei wsparcie wypada w okolicach 1.1520.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSaxo Bank wprowadza do oferty chińskie akcje typu A
Następny artykułTwardy FED i miękkie EBC: Jaki okaże się Bank Anglii?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here