Naga MarketsFlaga USAPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały bardzo istotne dane z amerykańskiej gospodarki. Mowa tu oczywiście o najnowszych, czerwcowych wynikach bazowej sprzedaży detalicznej publikowanej przez Census Bureau. 


Core Retail Sales najwyżej od 2010 roku

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w czerwcu br. o 0,4% (prognoza 0,1%, poprzednio 0,4% (zrewidowano z 0,5%)). To kolejny, bo już czwarty z rzędu pozytywny odczyt tego wskaźnika. Podobnie jest w przypadku pełnego wskaźnika sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,1%, ostatecznie wzrósł także o 0,4%.

sprzedaz etaliczna usa lipiec 2019
Źródło: Census Bureau

Jak reaguje kurs dolara?

Na informacje o solidnym odczycie sprzedaży detalicznej dolar amerykański umocnił się zaledwie o 10 pips w stosunku do euro. Obecnie para EUR/USD konsoliduje w zakresie wyrysowanym przez świecę jednominutową z 14:31. Najbliższym poziomem wsparcia jest dołek z 15 lipca 1,1193. Z drugiej strony lokalny opór stanowi tygodniowy oraz dzienny pivot tj. 1,1250 i 1,1265.

Kurs euro do dolara we wtorek na interwale M5 16 7 19
Kurs euro do dolara we wtorek na interwale M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here