Naga MarketsPunktualnie o 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług.


Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, zgodnie z oczekiwaniami ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w lipcu 2019 roku o 0,3%. Jest to również lepszy odczyt od poprzedniego (0,1%).

cpi

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czynników. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,3% w ujęciu miesięcznym i 2,2% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Oba odczyty były nieco lepsze od oczekiwań 0,2% oraz 2,1%.

Na odczyt danych kurs dolara zareagował lekkim umocnieniem. W pierwszej minucie para walutowa USD/CAD wzrosła o 10 pips w okolice poziomu 1.3275. Obecnie cena oscyluje w okolicach 1.3290. Wsparciem cenowym pozostaje lokalne minimum 1.3200, a oporem sierpniowy szczyt 1,3350.

kurs usdacadtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here