Naga Markets



Punktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedyną istotną publikację makroekonomiczną zaplanowaną na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, marcowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales poniżej prognoz

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m spadła we wrześniu br. o -0,1% (prognoza 0,4%, poprzednio 0,2%, zrewidowano z 0,3%). To zarazem najgorszy odczyt tego wskaźnika od lipca 2017 roku.

USA: Słaby odczyt sprzedaży detalicznej

Również gorszy odczyt notuje pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,7%, ostatecznie wzrósł zaledwie o 0,1% (poprzednio 0,1%).

Jak reaguje USD?

Pomimo znacznie słabszego odczytu, dolar amerykański stracił zaledwie 10 pips w stosunku do euro w pierwszej minucie po publikacji danych. Na chwilę obecną ruch ten jest kontynuowany, a cena dotarła do psychologicznego poziomu 1.1600. Powyżej znajduje się opór intraday 1.1618. Z kolei najbliższe wsparcie to 1.1533. Dzienny pivot znajduje się na 1.1570, a tygodniowy 1.1535, co oznacza pozytywną strukturę pivotową wspierającą pozycje długie.

USA: Słaby odczyt sprzedaży detalicznej



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTRON zyskuje na plotkach o współpracy z gigantem
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 13.10.2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here