Naga MarketsPunktualnie o 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Dolar silnie stracił na wartości po opublikowaniu danych, a para USD/JPY spadła w okolice 104,55.

USA: rozczarowujący odczyt CPI w styczniu

Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, zgodnie z oczekiwaniami ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w styczniu 2021 roku o zaledwie 0,3%. Jest to odczyt zgodny z oczekiwaniami i nieco słabszy od poprzedniego wyniku (0,4%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czynników. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,0% w ujęciu miesięcznym i 1,4% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. W ujęciu miesięcznym odczyt był słabszy z oczekiwaniami (0,2%), tak samo w ujęciu rocznym wskaźnik zanotował nieznaczny spadek o 0,2% p.p.

www.bls.gov

Kurs USDJPY silnie spada po odczycie CPI

Na odczyt danych kurs dolara zareagował silnym osłabieniem. W pierwszej minucie para walutowa USD/JPY spadła o około 15 pipsów i w kolejnych minutach dotarła w okolice poziomu 104,55. Najbliższy pozioma wsparcia przebiega w okolicach 104,44, a jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę w kierunku okrągłego poziomu 104,00. Z drugiej strony dopóki cena pozostanie powyżej tego poziomu trend wzrostowy powinien być utrzymany z celem na tegoroczne maksimum 105,77.

Plus500
Kurs USDJPY na interwale M1, tradingview
Kurs USDJPY na interwale M1, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dax | cd projekt akcje | orlen akcje | bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here