Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 poznaliśmy podczas dzisiejszej sesji ważne dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Odczyt wskaźnika PMI obrazujący aktywność sektora przemysłu według Markit oraz wskaźnik ISM dla przemysłu za miesiąc lipiec.


Nieco gorszy odczyt PMI

W ujęciu miesięcznym wskaźnik PMI dla przemysłu wg Markit odnotował lekki spadek do poziomu 55,3. Jest to wynik nieco gorszy od poprzedniego odczytu oraz rynkowych oczekiwań (55,5). Warto dodać, że pomimo lekko słabszego odczytu wskaźnik w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chris Williamson, główny ekonomista IHS Markit powiedział:

“Sektor produkcyjny w Stanach Zjednoczonych w dalszym ciągu rozwijał się dobrze w lipcu, ale pokazuje oznaki walki z niedoborem podaży, rosnących cen i pogarszającego się eksportu.

Raport ISM również słabiej od oczekiwań

Dane ISM dla przemysłu za miesiąc lipiec, opublikowane przez instytutu ISM również rozczarowały rynkowe oczekiwania. Z raportu wynika bowiem, iż gospodarka rozwija się nieco wolniej niż prognozowano. Dzisiejszy odczyt jest jednym z najsłabszych w tym roku i wyniósł zaledwie 58,1. To znacznie gorszy odczyt od poprzedniego (60,2) oraz od rynkowych oczekiwań (59,4).

Warto jednak zwrócić uwagę na pozytywny odczyt indeksu ISM dla przemysłu dot. zatrudnienia, który uplasował się na poziomie 56,5 wobec prognoz na poziomie 56,0 i odczytu poprzedniego 56,0.

Zobacz również wcześniej publikowane dane:

Reakcja USD/JPY na dane

Na dane z godziny 15:45 para walutowa USD/JPY zupełnie nie zareagowała, co może świadczyć o małej istotności tych danych. Natomiast gorsze dane ISM o godzinie 16:00 lekko osłabiły dolara i kilka minut po godzinie 16:00 para walutowa USD/JPY znajduje się w okolicach poziomu 111.90,  powyżej dziennego pivota (111,58), pomiędzy poziomem wsparcia 111.63 oraz poziomem oporu 112.00.

Dziś najważniejszym wydarzeniem będzie niewątpliwie posiedzenie Fedu, które odbędzie się punktualnie o godz. 20:00. Pomimo, iż każdej publikacji Rezerwy Federalnej towarzyszą duże fluktuacje, w tym miesiącu rynek nie oczekuje żadnych zaskoczeń ze strony banku centralnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here