Naga MarketsW grudniu Stany Zjednoczone utraciły 140 000 miejsc pracy, zgodnie z najnowszym raportem NFP. Pomimo większego spadku zatrudnienia niż oczekiwano, rynki walutowe zlekceważyły ​​to. Słabszy rynek pracy wzmacnia potrzebę i oczekiwania dotyczące dodatkowego wsparcia fiskalnego. Jednak ekonomiści z TD Securities uważają, że rynki walutowe są nieco optymistycznie nastawione do podaży na rynku obligacji i pozornej nonszalancji urzędników Fed w kwestii rezerw stóp procentowych. Spodziewają się lekkiego wzmocnienia dolara amerykańskiego w najbliższym czasie. Indeks dolara (DXY) odbił w minionym tygodniu kończąc piątkową sesję nieco powyżej poziomu 90,0.

  • W nowym roku wzorzec spadku aktywności gospodarczej będzie kontynuowany
  • Amerykański rynek pracy wykaże znaczące osłabienie netto przez kilka najbliższych lat
  • Konsekwencje mniejszej liczby miejsc pracy tylko wzmacniają potrzebę dodatkowego wsparcia fiskalnego

Słaby NFP wzmacnia potrzebę bodźca, oczekiwana siła USD – TDS

W grudniu NFP wyniosło -140 tys., znacznie słabiej niż konsensus + 50 tys. i nasza prognoza -50 tys. Stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 6,7%, poniżej konsensusu 6,8%. Miara zatrudnienia w badaniu gospodarstw domowych wyniosła + 21 tys., a współczynnik aktywności zawodowej pozostał płaski – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci spodziewają się, że w nowym roku wzorzec spadku aktywności gospodarczej będzie kontynuowany, ponieważ skutki pandemii nie ustają. Oczekują, że ożywienie powróci w ciągu kilku miesięcy dzięki bodźcom fiskalnym, chociaż spodziewają się również, że rynek pracy wykaże znaczące osłabienie netto przez kilka najbliższych lat.

Uważamy, że konsekwencje mniejszej liczby miejsc pracy tylko wzmacniają potrzebę dodatkowego wsparcia fiskalnego, które, jak spodziewamy się, zostanie zwiększone już w tym kwartale. To sprawia, że ​​jesteśmy nieco bardziej neutralni wobec dolara w najbliższym horyzoncie czasu. Stwarza to również potencjalne zagrożenie dla krótkich pozycji na USD – podsumowano.

Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here