Naga MarketsW trakcie środowej sesji liczą się tak naprawdę trzy odczyty makroekonomiczne i wszystkie dotyczą rynku amerykańskiego – chodzi o pozwolenia na budowę (building permits), rozpoczęte budowy domów (housing starts) oraz zapasy ropy naftowej, które poznamy dziś o 16:00. Natomiast punktualnie o godzinie 14:30, amerykańskie Census Burau opublikowało dane z rynku nieruchomości za miesiąc czerwiec, dotyczące m. in. building permits oraz housing starts. 

Dzisiejszy odczyt negatywnie zaskoczył oczekiwania inwestorów:

  • Pozwolenia na budowę m/m: 1,273 mln, oczekiwania 1,330 mln, poprzednio 1,301 mln,
  • Dynamika pozwoleń na budowę m/m: -2,2%, oczekiwania 2,2%, poprzednio -4,6%
  • Rozpoczęte budowy domów m/m: 1,173 mln, oczekiwania 1,320 mln, poprzednio 1,337 mln (zrewidowane ujemnie z 1,350 mln)
  • Dynamika rozpoczętych budów m/m: -12,3%, oczekiwania -2,2%, poprzednio 4,8% (zrewidowane ujemnie z 5,0%)

Niewątpliwie najgorszy wynik zanotowała w tym miesiącu dynamika rozpoczętych budów ze spadkiem aż -12,3%, co jest najgorszym odczytem od grudnia 2016 roku, gdy widziano spadek o -16,5%.

Dlaczego powyższe dane są tak istotne? Stanowią bowiem składową raportu o PKB. Gorsze od prognozowanych rezultaty na rynku mieszkaniowym oznaczają automatycznie, że publikacja produktu krajowego brutto również plasowała się będzie na niższych niż początkowo zakładano poziomach.

Jak reaguje USD?

W pierwszej minucie po publikacji słabych danych para EUR/USD wzrosła o ok. 10 pips. W dniu dzisiejszym do godziny 14:30 dolar amerykański umocnił się do euro o ponad 50 pips docierając do silnego poziomu wsparcia 1.1600. Średnia krocząca MA 55 na interwale D1 skutecznie powstrzymała wzrosty i na chwilę obecną cena wróciła do głównej strefy wolumenowej, a więc sentyment na tej parze jest neutralny, pomimo dotychczasowych czterech prób wyjścia ze strefy górą.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIBM chce stworzyć kryptowalutę powiązaną z dolarem amerykańskim.
Następny artykułWolumen na rynku FX w czerwcu 2018
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here