Naga MarketsZgodnie z najnowszym raportem dotyczącym sprzedaży nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych za kwiecień 2019, główny wskaźnik uplasował się na poziomie 5,19 mln wobec prognoz analityków na poziomie 5,35 mln. Jest to także wynik gorszy od poprzedniego (5,21 mln).


USA: Spada ilość sprzedanych domów w kwietniu

W efekcie dynamika sprzedaży w ujęciu miesięcznym wyraźnie spadała o -0,4% (przy projekcji wzrostu o 2,7%). Sprzedaż nowych domów jest jednak wyższa w relacji do ostatniego odczytu (-4,9%).

Sprzedaż istniejących domów odnotowała niewielki spadek w kwietniu, kontynuując spadek sprzedaży w marcu, jak podaje National Association of Realtors®. Dwa z czterech głównych regionów USA odnotowały niewielki spadek sprzedaży, podczas gdy zachód odnotował wzrost, a środkowy zachód zasadniczo odnotował żadnych zmian.

Całkowita liczba sprzedanych domów spadła o 0,4% od marca do sezonowo dostosowanej rocznej stopy 5,19 mln w kwietniu. Całkowita sprzedaż spadła o 4,4% w porównaniu z rokiem ubiegłym (5,43 mln w kwietniu 2018 r.).

Lawrence Yun, główny ekonomista NAR, powiedział, że nie jest nadmiernie zaniepokojony spadkiem sprzedaży o 0,4% i oczekuje umiarkowanego wzrostu już wkrótce.

Po pierwsze, widzimy historycznie niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych w połączeniu ze stłumionym popytem na kupno, więc kupujący będą starali się wykorzystać te warunki. Również wzrasta ilość miejsc pracy powodując, że wzrost płac dostosowuje się do wzrostu cen domów, co pomoże zachować przystępne ceny i pobudzi większą sprzedaż – powiedział Yun.

Kurs dolara (USD) reaguje nieznacznie

Kurs dolara w momencie publikacji danych osłabił się zaledwie kilka pips w stosunku do euro. Kilkanaście minut po odczycie notowania pozostają w wąskiej konsolidacji. Najbliższe wsparcie stanowi poziom 1,1142. Z kolei opór tworzony jest przez dzienny pivot 1,1164.

kurs euro do dolara 21 maj 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here