Naga Marketsgrafika prezentująca połączone łańcuchyPięciu członków amerykańskiego senatu stanowego w Rhode Island złożyło wniosek, który sprawiłby, iż niektóre tokeny oparte o technologię blockchain przestałyby być traktowane pod kątem prawnym na równi z papierami wartościowymi.


Zobacz również: Ponad 70% wszystkich węzłów Bitcoina znajduje się w zaledwie 10 krajach

Ustępstwa dla krypto tak, ale pod pewnym warunkiem

Pięciu senatorów zarówno ze strony demokratów jak i republikanów chce, aby deweloperzy czy sprzedawcy tokenów blockchainowych nie byli uznawani za emitentów papierów wartościowych, co pozwoliłoby zwolnić ich z obowiązku przestrzegania ustawy.

Zwolnienie jednak miałoby być zapewnione pod pewnymi warunkami. Po pierwsze, celem tokena powinien być “cel konsumpcyjny” i powinien być “tylko wymienialny na towar lub przewidziany do odbioru towarów czy usług.” Po drugie, deweloperzy lub sprzedawcy tokenów nie powinni sprzedawać go jako inwestycji finansowej,

Jeśli token nie będzie miał celu konsumpcyjnego w momencie sprzedaży, początkowy nabywca tokenu nie będzie mógł go odsprzedać, dopóki nie będzie dostępny produkt – napisano we wniosku.

Ponadto senatorowie uważają, iż firmy pośredniczące w wymianie tokenów nie powinny być traktowane jako pośrednicy/dealerzy pod warunkiem, że wcześniej złożą elektroniczne zawiadomienie o celu podejmowanej działalności.

W Kolorado podobna ustawa została przyjęta przez senatorów stanowych w zeszłą środę i obecnie oczekuje na podpis od gubernatora stanu, zanim wejdzie w życie. Można było się tego spodziewać, gdyż obecny już gubernator Jared Polis, w swojej kampanii wyborczej mówił o technologii Blockchain twierdząc, że postawił sobie za cel ustanowienie Kolorado “krajowym centrum innowacji w biznesie i administracji”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here