Naga MarketsW poniedziałek 23. kwietnia zostały opublikowane dane z amerykańskiej gospodarki, wskaźnik zbiorczy PMI wzrósł w w kwietniu do 54,8 wobec 54,2 poprzednio. Także sprzedaż nowych istniejących domów nie rozczarowała, za marzec było to 5,60 mln wobec 5,54 mln poprzednio.


Po wzroście 54,8 w kwietniu, w porównaniu z 54,2 w marcu, sezonowo modyfikowany indeks PMI wskazuje na szybszą poprawę koniunktury w sektorze prywatnym, spowodowaną przyspieszonym wzrostem zarówno w firmach produkcyjnych, jak i usługowych.

Nowe zamówienia złożone przez firmy gwałtownie wzrosły w kwietniu, powodując największy wzrost od marca 2015 r. W przypadku produkcji PMI wyniósł 56,5 wobec 55,6 (dane zrewidowane w dół) natomiast dla przedsiębiorstw usługowych 55,4 wobec 54 przed miesiącem (dane zrewidowane w dół).

Sprzedaż domów

Łączna sprzedaż istniejących domów wzrosła o 1,1 procent do 5,60 mln w marcu z 5,54 mln w lutym. Pomimo wzrostu z zeszłego miesiąca, sprzedaż jest nadal o 1,2 procenta niższa niż rok temu.

Mediana cen w marcu wyniosła 250 400 $, czyli o 5,8% więcej niż w marcu 2017 r. (236 600 $). Wzrost cen w marcu jest 73 z rzędu. Pomimo silnego rynku pracy oraz ostatniej obniżki podatków, opłacalność zakupu nowych domów spada za sprawą rosnących cen, szczególnie na zachodzie.

Reakcja rynku

Po danych główna para eurodolar znajduje się na minimach sesyjnych i zbliża się do poziomu 1.220, natomiast główny indeks giełdowy SP500 wydaje się odzyskiwać siły po słabym początku i rusza na północ oddalając się od minimów dnia, mimo to wciąż pozostaje w trójkącie.

SP500 m30


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin Cash z 19% zysku i ponad $1400
Następny artykułKomentarz giełdowy – stonowana reakcja giełd na ogłoszenie Kima
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here