Naga MarketsGodzina 15:45 przyniosła ze sobą najważniejsze podczas dzisiejszej sesji dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy bowiem odczyty wskaźnika PMI według Markit za października zarówno dla usług jak przemysłu.

W ujęciu miesięcznym przemysłowy PMI wzniósł się do poziomu 54,5. Jest to wynik lepszy od poprzedniego (53,1), ale także od prognoz rynkowych, które wskazywały na poziom 53,5. Warto dodać, że jest to najwyższy odczyt od stycznia br.

Jeśli natomiast spojrzymy na PMI dla usług, tu również widoczny jest wzrost, ale do poziomu 55,9. Oczekiwania rynkowe zakładały, co prawda zwyżkę, ale jedynie o 0,3 w stosunku do poprzedniego odczytu (55,3).

Eurodolar pozostaje niewzruszony

Na parze walutowej EURUSD nie widać żadnej zdecydowanej reakcji po odczycie opisywanych wyżej danych. Notowania na wykresie 1-godzinnym pozostają uwięzione w zakresie między wsparciem blisko 1.1732 (ubiegłotygodniowe minima), a obszarem oporu w obrębie 1.1780.

Jeśli cena wybije górą z tego zakresu, na drodze powinnna stanąć jej linia trendu biegnąca od tegorocznych maksimów. Z kolei wybicie dołem otworzy drogę do kluczowego obszaru wsparcia blisko 1.1688/61. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here