Naga MarketsUSA: Rośnie liczba pozwoleń na budowę, a dolar się osłabaO godzinie 14:30, Amerykańskie Census Bureau opublikowało informacje dotyczące pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów. Okazuje się, że dane dotyczące liczby pozwoleń za wrzesień 2020 roku są lepsze zarówno od prognoz jak i poprzedniego odczytu. Kurs dolara kontynuuje spadki, które obserwujemy od początku tygodnia.

  • Znacznie wzrosła liczba pozwoleń na budowę
  • Liczba rozpoczętych budów domów w USA była mniejsza niż oczekiwano
  • Kurs dolara traci dziś do franka 0,25 proc.

Wzrost pozwoleń na budowę o 5,2%

Wyrównana sezonowo liczba pozwoleń na budowę we wrześniu 2020 roku wyniosła 1,553 mln i była wyższa o 5,2% w stosunku do danych z sierpnia, gdzie po rewizji pozwoleń było 1,476 mln. W ujęciu rocznym, pozwolenia na budowę wzrosty o 8,1% z 1,437 mln we wrześniu 2019 roku.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Słabiej wypadły natomiast dane dotyczące rozpoczętych budów, gdzie we wrześniu br. było ich 1,415 mln, a zatem o 1,9% więcej w stosunku do zrewidowanego wyniku z sierpnia (1,323 mln). Progności w tym przypadku spodziewali się, że liczba rozpoczętych budów osiągnie poziom 1,457 mln.

Kurs dolara (USD/CHF) kontynuuje spadki

Notowania dolara amerykańskiego w stosunku do franka wyznaczyły dziś nowy dołek w następstwie wczorajszego osunięcia o 0,52 proc.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Kurs pary walutowej USD/CHF w drodze na południe może natrafić na wsparcie w okolicach 0,9030 – 0,9050.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here