Naga MarketsLiczba Amerykanów posiadających kryptowaluty prawie podwoiła się w 2019 r., z 7,95 proc. w 2018 r. do obecnie 14,4 proc. Wynika to z nowej ankiety przeprowadzonej przez Finder w USA.

36,5 miliona Amerykanów posiada już ponoć kryptowaluty. Finder, australijska firma świadcząca usługi finansowe, przeprowadziła ankiety wśród 2068 Amerykanów, aby dowiedzieć się, że aż 36,5 miliona osób w Stanach Zjednoczonych może posiadać już kryptowaluty.

Ankieta została opublikowana 14 października. Według niej, średnia kwota przeznaczona przez Amerykanów na krypto-zakupy wynosi 5447 USD. Ponieważ jednak prawie trzy czwarte respondentów faktycznie wydało mniej, mediana wynosi 360 USD.

Obywatele USA: kryptowaluty to nie tylko bitcoin

Ponad połowa amerykańskich posiadaczy kryptowalut jest uważana za „poligamistów kryptograficznych”, ponieważ 55,4 proc. właścicieli bitcoinów (BTC) przepytanych przez Findera twierdziło, że posiada także inne kryptowaluty. Podobnie jak w innych takich ankietach, w badaniu Findera zauważono, że mężczyźni posiadają kryptowaluty prawie dwa razy częściej niż kobiety.

Według Findera większość Amerykanów posiada jakąś kryptowalutę, ponieważ uważa to za rodzaj inwestycji. W związku z tym 61 proc. respondentów stwierdziło, że kupuje krypto właśnie, by na tym zarobić. Zaledwie 29,3 proc. stwierdziło, że używa cyfrowych monet do celów transakcyjnych. Tymczasem aż 25,6 proc. mieszkańców USA posiada kryptowaluty, ponieważ chce przechowywać swoje oszczędności poza tradycyjnymi instytucjami finansowymi.

Dlaczego nie warto kupować BTC?

Z drugiej strony to trudność użytkowania kryptowalut najwyraźniej pozostaje głównym powodem, dla którego Amerykanie woleli trzymać się z dala od kryptografii w 2019 r. Według Findera 47,9 proc. z ankietowanych odpowiedziało, że kryptowaluty są „zbyt skomplikowane lub trudne do zrozumienia”. Dlatego też trudno jest w nie zainwestować swoje pieniądze. Nadal aż 45 proc. mówi, że nie jest zainteresowanych kryptografią. Z kolei blisko co czwarty (23 proc.) uważa, że jest to zbyt ryzykowne.

Wyniki nowych badań nieznacznie różnią się od tych z na początku tego roku. 30 kwietnia firma venture capital Blockchain Capital opublikowała ankietę, w której twierdzono, że 11 proc. populacji USA ma bitcoiny. Pod koniec września inne badanie wykazało, że 32 proc. Europejczyków uważa, że ​​kryptowaluty to przyszłość płatności internetowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here