Naga Markets

Cena ropy i benzyny najdroższa od 5. miesięcy przez obawy o huragan w USACena ropy naftowej wzrosła we wtorek do ​​poziomów, których nie widziano od czasu pandemii, gdy huragan Laura nadciąga w kierunku kluczowego odcinka wybrzeża Stanów Zjednoczonych, gdzie znajduje się największa koncentracja zdolności rafineryjnych w kraju. Ropa WTI ponownie kosztuje ponad 43 USD/brk., a Brent niecałe 46 USD/brk.

  • Huragan Laura ma nadejść na ląd późną środą lub wczesnym czwartkiem wzdłuż wybrzeża Teksasu i Luizjany
  • Prawie jedna trzecia mocy rafineryjnych na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej w USA została zamknięta
  • API: zapasy ropy w USA spadły w zeszłym tygodniu o 4,52 miliona baryłek

USA: wpływ huraganu będzie znaczący, ale krótkoterminowy

huraganAmerykańskie kontrakty terminowe na benzynę i ropę wzrosły o około 2% we wtorek, co sprawiło, że ​​oba kontrakty osiągnęły najwyższy poziom od początku marca. Według National Hurricane Center, huragan Laura ma nadejść na ląd późną środą lub wczesnym czwartkiem wzdłuż wybrzeża Teksasu i Luizjany jako huragan kategorii 3.Ponad 84% wydobycia ropy w Zatoce Meksykańskiej zostało zamknięte, a rafinerie, w tym giganty Exxon Mobil Corp. i Citgo Petroleum Corp., ograniczyły działalność lub całkowicie zamknęły swoje zakłady.

Obszar energetyczny stoi w obliczu potencjalnie katastrofalnej sytuacji w ciągu najbliższych 48 godzin. Jak pokazują prognozy, burza jest na kursie kolizyjnym z jednymi z największych rafinerii na świecie – napisał Bob Yawger, dyrektor oddziału w Mizuho Securities USA.

Akcja cenowa sugeruje, że rynek naftowy jest zaniepokojony ekstremalnymi niedoborami – dodał Yawger.

Według obliczeń Bloomberga, niektóre z największych rafinerii w USA zamykając się przed huraganem, wpłynęły na zmniejszenie produkcji o prawie 3 milionów baryłek dziennie. Mimo to huragan prawdopodobnie będzie miał tylko krótkoterminowy wpływ na ceny, gdy wzrost konsumpcji pozostaje wątpliwy z powodu pandemii.

Nawet jeśli wznowienie produkcji na morzu miałoby być powolne, zwiększając utratę dostaw, istnieje duży bufor zapasów, który wyklucza nagłe ograniczenie dostępności ropy naftowej dla rafinerii po wznowieniu działalności – powiedział Harry Tchilinguirian, szef działu surowców w BNP Paribas w Londynie.

Zgodnie z danymi Energy Information Administration (EIA), zapasy ropy w USA są obecnie na najwyższym poziomie sezonowym od dziesięcioleci.

NED

Amerykańskie zapasy ropy spadły w zeszłym tygodniu o 4,52 miliona baryłek, podał finansowany przez przemysł Amerykański Instytut Naftowy (API). Jeśli potwierdzi to raport rządowy w środę, będzie to piąty z rzędu tygodniowy spadek zapasów ropy.

Zużycie benzyny odzwierciedla ostrożne zarządzanie zapasami przez rafinerie i dystrybutorów, aby w połowie września nie utknęli z zapasami większymi niż potrzebują – podsumował Tom Finlon z GF International.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ropa naftowa z szansą na czwarty tydzień wzrostów z rzędu

Notowania ropy naftowej WTI odnotowując silny wzrost we wtorek ponownie przeforsowały ważny poziom oporu 42,22 USD, który był dołkiem w 2019 roku. Tym samym w przypadku dalszej aprecjacji cen kurs może skierować się w stronę 50 USD w okolice minimów z lutego 2020 r. Jednak należy pamiętać, iż popyt na ropę w dalszym ciągu pozostaje ograniczony, a kolejne potencjalne shut-downy mogą znacząco zahamować odrodzenie cen.

Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here