Naga MarketsropaHandlujący na surowcach z niecierpliwością czekali na godzinę 17:00 i zaplanowaną publikację raportu Energy Information Administration (EIA). Dane dotyczące zapasów ropy w amerykańskich magazynach ponownie zaskoczyły wartością niemal 10,3 mln baryłek, które spłynęły z rynku w tygodniu zakończonym 9 listopada. 


W ciągu tygodnia zakończonym 9 listopada 2018 roku rafinerie ropy w USA działały na poziomie 90,1% zdolności operacyjnej przetwarzając średnio 16,4 miliona baryłek dziennie, o 24 000 baryłek dziennie więcej niż wynosiła średnia w poprzednim tygodniu.

Produkcja benzyny wzrosła w zeszłym tygodniu, do poziomu średnio 10,1 miliona baryłek dziennie. Produkcja paliw destylowanych zmniejszyła się do poziomu 5 miliona baryłek dziennie.

W zeszłym tygodniu import ropy naftowej do USA wynosił średnio 7,5 miliona baryłek dziennie, czyli o 87 000 baryłek mniej niż w minionym tygodniu. W ciągu ostatnich czterech tygodni import ropy naftowej wyniósł średni 7,5 miliona baryłek dziennie co jest poziomem o 3,1% mniej niż w tym samym okresie czterech tygodni przed rokiem – czytamy w raporcie EIA.

Ostatecznie, do amerykańskich magazynów spłynęło aż 10,270 mln baryłek ropy, co jest nie tylko wartością większą od prognozowanej (3,182 mln) ale i poprzednio raportowanej (5,783 mln).

Reakcja rynku

Na informacje o rekordowo wysokim odczycie zapasów ropy w USA, cena WTI w pierwszej minucie spadła o 30 punktów, by następnie silnie umocnić się do poziomu 57.4 USD. Obecnie notowania konsolidują w okół poziomu 57 USD.

USA: Rekordowo duże zapasy ropytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here