Naga MarketsKurs dolara USD/JPY spaada po publikacji nowych wniosków o zasiłek w USAWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Kurs dolara do jena (USD/JPY) traci po tej publikacji.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 1,508 mln osób
  • Już 13. tydzień z rzędu liczba nowych bezrobotnych przekracza ponad 1,5 mln

Bezrobocie w USA rośnie najszybciej w historii

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 1,8 mln., w tygodniu kończącym się 13 czerwca 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 1,508 miliona, co mimo, że jest wynikiem nieco niższym od skorygowanego negatywnie wyniku sprzed tygodnia (1,566 mln), to jednak zawodzi prognozy rynkowe, które plasowały się na poziomie 1,3 mln.

Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzynasty z rzędu wzrost, gdzie liczba złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych przekracza 1,5 mln. Oczekuje się, że liczba bezrobotnych wzrośnie, gdy zakończy się Program Ochrony Wynagrodzenia, pożyczek, które pomagają przedsiębiorstwom utrzymać zatrudnienie siły roboczej.

– Jednak sytuacja na rynku pracy nie musi być tak zła, jak sugerują dane. Badania CBO wskazują, że wiele osób dobrowolnie pozostaje na bezrobociu, gdyż zasiłek razem z rządową kryzysową dopłatą oferuje im wyższe przychody niż regularne wynagrodzenie – komentuje Konrad Białas z TMS Brokers.

Kurs dolara w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, że kurs dolara traci po publikacji ze Stanów Zjednoczonych. Notowania wciąż znajdują się w strefie wsparcia i wydaje się, że kurs dolara do jena zmierza w kierunku 106,80.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Kontynuacja spadków otworzy sprzedający drogę do minimów z obecnego tygodnia. Kluczowe wsparcie zlokalizowane niżej znajdziemy w okolicach okrągłego poziomu 106,00.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here