Naga Marketschiny juanAdministracja Donalda Trumpa w poniedziałek zniosła dotychczasowe określanie Chin jako „manipulatora walutowego”, mówiąc, że naród podjął „możliwe do wyegzekwowania zobowiązania”, aby nie dewaluować juana i zgodził się publikować informacje o kursie wymiany. W tym samym czasie kurs juana ulega silnej aprecjacji i jest najdroższy w stosunku do dolara od lipca 2019 roku.


Zobacz również: “Odgrzewany kotlet”, czyli czym jest umowa handlowa – Świat walut Marka Rogalskiego

USA łagodzi ton wypowiedzi w przeddzień podpisania umowy handlowej z Chinami

Trump i XiZmiana stanowiska USA została umieszczona w półrocznym raporcie Departamentu Skarbu USA dla Kongresu. Dokument został wydany na dwa dni przed podpisaniem przez Amerykę i Chiny umowy handlowej fazy pierwszej w East Room of White House o 11:30 w Waszyngtonie.

W dokumencie nie wymieniono żadnego z głównych partnerów handlowych USA jako manipulatora walutowego wśród 20 gospodarek monitorowanych pod kątem potencjalnych manipulacji. Szwajcaria została dodana do listy monitorowania, podczas gdy na liście pozostały Chiny, Japonia, Korea, Niemcy, Włochy, Irlandia, Singapur, Malezja oraz Wietnam.

Chiny podjęły możliwe do wyegzekwowania zobowiązania do powstrzymania się od konkurencyjnej dewaluacji, jednocześnie promując przejrzystość i odpowiedzialność – powiedział sekretarz skarbu Steven Mnuchin w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek w Waszyngtonie.

Zobowiązanie narodu azjatyckiego zostało podjęte w ramach pierwszej fazy umowy handlowej USA-Chiny, zgodnie z 45-stronicowym raportem. USA i Chiny prowadzą negocjacje od 5 sierpnia, co zdaniem Skarbu Państwa było „konkretnymi krokami Pekinu w celu dewaluacji swojej waluty”.

Chiny nigdy nie były manipulantami walutowymi, a ostatnie wnioski USA są zgodne z prawdą i międzynarodowym konsensusem. Chiny będą nadal pogłębiać reformę rynku walutowego, ulepszać system walutowy i utrzymywać kurs na poziomie równowagi – powiedział we wtorek rzecznik chińskiego MSZ Geng Shuang.

Raport wzywa Chiny do „zwiększenia społecznej świadomości” między Chińskim Bankiem Ludowym, a „działaniami walutowymi banków państwowych, w tym na rynku zagranicznych papierów wartościowych”. Ministerstwo Skarbu oświadczyło również, że PBOC „w dużej mierze powstrzymywał się” od interwencja w 2019 r.

Skarb Państwa USA zwiększył również liczbę krajów, których polityka walutowa i gospodarcza jest kontrolowana do 20 z 12. Kraje, w których nadwyżka na rachunku bieżącym w USA stanowi równowartość 2% produktu krajowego brutto, kwalifikują się teraz do tej listy. Inne progi obejmują stałą interwencję na rynkach waluty krajowej oraz nadwyżkę handlową w wysokości co najmniej 20 miliardów dolarów. Kraje, które spełniają dwa z trzech kryteriów, są umieszczane na liście monitorowania.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

Kurs juana najsilniejszy do dolara od lipca 2019 roku

Para walutowa USDCNY kontynuuje ruch na południe, a juan już cztery sesje z rzędu umacnia się do dolara amerykańskiego osiągając dziś poziom 6,8660 przed południem, tym samym spadając do najniższego poziomu od lipca 2019 roku. W przypadku przebicia lokalnego wsparcia 6,85 kurs może ulec kolejnej fali spadkowej z celem na dołki z początku 2019 roku w okolicach poziomu 6,67. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej psychologicznego poziomu 7,00 przywróciłby presję kupujących.

Zobacz również: USA wznowi wojnę handlową z UE, gdy podpisze rozejm z Chinami

Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here