Naga MarketsKurd dolara (USDJPY) zalicza nowy dołek po publikacji PMI ISMO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Dla traderów z USA większe znaczenie  ma ten drugi odczyt.


Przemysłowy PMI spada w najszybszym tempie od sierpnia 2009 r. w związku z epidemią COVID-19 

Z opublikowanego o 15:45 raportu IHS Markit wynika, że wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych spadła w marcu br. o 2,2 pkt do poziomu 48,5 z 50,7 raportowanego w lutym. Oczekiwania rynków plasowały się na poziomie 49,2.

Kluczowe punkty z publikacji PMI znajdziesz poniżej:

  • Produkcja i nowe zamówienia kurczą się w najszybszym tempie od czasu kryzysu finansowego
  • Zatrudnienie spada w najszybszym tempie od ponad dekady
  • Spada zaufanie biznesu
  • Większość sektorów zgłosiła gwałtowny spadek popytu i pogorszenie produkcji

Jak jednak wspomniano we wstępie, dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych zdecydowanie bardziej liczy się odczyt ISM. Dlatego przejdźmy do istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Zobacz również: 27 tysięcy etatów mniej wg raportu ADP. Kurs dolara jednak nie słabnie

Raport ISM powyżej oczekiwań

W przypadku wskaźnika opublikowanego przez instytutu ISM, sprawy mają się nieco lepiej. Dzisiejsze dane z USA okazały się bowiem lepsze od oczekiwań rynkowych, ale i tak wskazują na spadek aktywności przemysłu. Indeks ISM dla tego sektora wypadł na poziomie 49,1 pkt,. podczas gdy oczekiwania wynosiły 49 pkt. (poprzednio 50,1 pkt.).

Zobacz też: USA: 27 tysięcy etatów mniej wg raportu ADP. Kurs dolara jednak nie słabnie

Kurs dolara (USDJPY) na nowych minimach

Notowania dolara do jena zaczęły się osuwać już w zeszłym tygodniu po nieudanym ataku na długoterminową linię trendu. Od poniedziałku obserwowaliśmy ruch korekcyjny, ale nie ma już po nim śladu. Ponadto, po publikacji z USA dolar osunął się do nowego dołka w tym tygodniu. Kontynuacja spadków może kierować notowania do wsparcia przy 105,60.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
USDJPY, H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here