Naga MarketsO godzinie 15:45 poznaliśmy istotne podczas dzisiejszej sesji dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. IHS Markit opublikował wstępne dane dotyczące wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usług oraz przemysłu za miesiąc sierpień.


Przemysłowy wskaźnik PMI najniżej od września 2009 roku

Sierpniowe odczyty wskaźnika PMI sygnalizowały ponowne spowolnienie tempa wzrostu aktywności biznesowej w sektorze prywatnym Stanów Zjednoczonych. Sezonowo dostosowany, przemysłowy indeks PMI uplasował się w sierpniu na poziomie 49,9, a zatem był niższy od wyniku lipcowego (50,4), a także poniżej neutralnego progu 50,0, co miało miejsce po raz pierwszy od września 2009 r.

Z kolei w przypadku usługowego PMI, wstępne dane plasują wskaźnik w sierpniu na poziomie 50,9, wobec 53,0 w lipcu. Jest to poziom najniższy od trzech miesięcy i wskazuje jedynie na marginalne tempo ekspansji.

Raport PMI skomentował Tim Moore z IHS Markit:
„Sierpniowe dane z badania stanowią wyraźny sygnał, że wzrost gospodarczy w trzecim kwartale nadal słabnie. Wskaźniki PMI dla produkcji i usług pozostają znacznie słabsze niż na początku 2019 r. i razem wskazują na roczny wzrost PKB w pobliżu 1,5%.”

„Firmy produkcyjne nadal odczuwały wpływ spowolnienia globalnych warunków gospodarczych, a nowa sprzedaż eksportowa spadała w najszybszym tempie od sierpnia 2009 r.”

Zobacz też: Minutki EBC: Pakiet bodźców lepszy niż sekwencja działań selektywnych

„Oczekiwania biznesowe na nadchodzący rok stały się bardziej ponure w sierpniu i pozostają najniższe od czasu, gdy porównywalne dane były dostępne po raz pierwszy w 2012 roku. Ciągły spadek prognoz wzrostu przedsiębiorstw sugeruje, że firmy mogą zachować większą ostrożność w odniesieniu do wydatków, inwestycji i zatrudniania pracowników w trakcie nadchodzących miesięcy.”

Sytuacja techniczna USDJPY

Na dane z godziny 15:45 para walutowa USD/JPY zareagowała 20-pipsowym spadkiem. Wcześniej kurs przetestował lokalną strefę podaży w obrębie 106,63. Osłabienie dolara po danych z USA może teraz kierować notowania ponownie do minimów sesji oraz strefy wsparcia w obrębie poziomu 106,25.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs dolara do jena (USDJPY) - wykres 15-minutowy - 22 sierpnia 2019
Kurs dolara do jena (USDJPY) – wykres 15-minutowy – 22 sierpnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here