Naga MarketsJednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji bez wątpienia była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja raportu dot. dynamiki wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o raporcie za trzeci kwartał br.

  • Amerykańska gospodarka odbiła w III kw. br. aż o 33,1 proc.
  • Kursy popularnych walut utrzymują się w środę na względnie stabilnych poziomach 

Gospodarka USA rośnie o 33,1% w III kw. 2020 r.

Pandemia nie oszczędziła Stanów Zjednoczonych, które musiały zmierzyć z olbrzymią recesja w drugim kwartale 2020 roku wynoszącą -31,4% PKB kw./kw.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych poinformowało, że tamtejsza gospodarka odbiła w III kwartale 2020 roku o 33,1 proc., co jest najlepszym odczytem w historii.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że wzrost realnego PKB odzwierciedlał wzrost wydatków konsumpcyjnych, inwestycji prywatnych, eksportu, inwestycji w nieruchomości niemieszkalne oraz inwestycji w nieruchomości mieszkalne, które zostały częściowo skompensowane przez spadek wydatków rządu federalnego oraz wydatków władz stanowych i samorządowych.

Kursy walut stabilne w środę

Analizując obecną sytuację na notowaniach popularnych par walutowych zauważymy, że dzisiejsza zmienność jest dość znikoma. Mimo kilku istotnych raportów makroekonomicznych, kurs dolara amerykańskiego plasuje się gdzieś po środku stawi osłabiając się jena japońskiego, franka szwajcarskiego, euro i dolara nowozelandzkiego, a zyskują w relacji do funta szterlinga oraz dolarów kanadyjskiego i australijskiego.

Źródło: finviz.com

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDan Schulman: PayPal wzmocni proces adopcji bitcoina
Następny artykułPołączenie Orlenu z PGNiG opóźni uruchomienie Baltic Pipe?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here