Naga MarketsUSA: Porozumienie w kongresie coraz bliżej - kongresmani debatują nad senacką propozycją.

16.10.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki od dwóch godzin handlują w przekonaniu, że przedstawiony przez senatorów projekt porozumienia w sprawie budżetu i podwyższenia pułapu zadłużenia zostanie zaakceptowany przez kongres.

Silne ruchy dały się we znaki inwestorom na funcie, z którego kapitał odpływa do USD oraz AUD, a także na EUR, które zyskiwało znacząco na tym całym budżetowym zamieszaniu.

Obecnie czekamy na decyzję kongresmanów. Przedstawiciel republikanów, Kevin Brady, twierdzi, że rozmowy mogą przeciągnąć się na weekend, jednak przewodniczący frakcji (John Boehner) prawdopodobnie dopuści propozycję senatu pod głosowanie i Brady wierzy, że propozycja ta przejdzie.

Rynki szaleją. Inwestorzy rzucili się na bony skarbowe US i zaczęli kupować. Wcześniej na kontraktach terminowych na amerykański dług narosło mnóstwo spekulacyjnych shortów mimo, że “żywa gotówka” kupowała. Obecnie mamy napiętą krótką ekspozycję na tych instrumentach i oddalające się widmo bankructwa US. Zalecam wielką ostrożność w nadchodzących godzinach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here