Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,16 - prognozuje Danske BankRynki nadal wyceniają bardzo pozytywny scenariusz w związku z wprowadzaniem szczepionek. Rzeczywisty proces szczepień nabiera tempa w USA i Wielkiej Brytanii, podczas gdy Unia Europejska pozostaje obecnie w tyle z powodu opóźnionych dostaw dawek szczepionek. Stany Zjednoczone mogą osiągnąć pełne ożywienie do końca roku, a jaki będzie to miało wpływ na kurs dolara według analityków Danske Banku?

  • Europa może radzić sobie gorzej przez blokady i wolniejsze szczepienia
  • Wzrostowi gospodarczemu w USA ma sprzyjać większe luzowanie fiskalne
  • EUR/USD do końca roku spadnie do 1,16 prognozuje Danske Bank

Kurs euro straci na rzecz dolara w ciągu roku

Danske Bank dostrzega wyraźnie negatywne skutki dla europejskiego popytu od czasu wprowadzenia nowych blokad w Europie. Kluczowym czynnikiem wzrostu stał się tym samym eksport.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przewaga Demokratów w Senacie i objęcie prezydentury przez Bidena zwiększyło oczekiwania na silne ożywienie gospodarcze w USA, a co się z tym wiąże na większe luzowanie fiskalne. Ponadto, krzywa dochodowości w USA zaczęła wyceniać scenariusz, w którym Fed może podnieść stopy procentowe i ograniczyć skup obligacji. Przy uwzględnieniu zmniejszenia rozpędu chińskiego ożywienia, które może przełożyć się negatywnie na Europę, Danske zwraca uwagę na rosnące prawdopodobieństwo pełnego ożywienia do końca roku, począwszy od drugiej połowy.

– Amerykański bank centralny zaczął dyskutować, kiedy / czy zakończyć skup aktywów, ponieważ rosną oczekiwania na potencjalnie szybkie ożywienie w drugiej połowie roku. Tymczasem EBC raczej nie zmieni żadnych parametrów. Jeśli ta rozbieżność między oczekiwaniami co do ścieżki przyszłych stóp procentowych będzie się utrzymywać, należy spodziewać się wzrostu kursu dolara. Ten motyw wspiera ostatnio USD – uważa Danske.

Ryzyko wzrostu kurs euro do dolara zostało złagodzone przez silną amerykańską gospodarkę i prawdopodobieństwo większego luzowania w USA. Jednak nie zostało całkowicie wyeliminowane, ostrzega Danske.

Analitycy spodziewają się słabszych wyników chińskiego PMI, a w rezultacie także słabnącego wpływu na światową produkcję.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej EUR/USD
Wykres dzienny pary walutowej EUR/USD

W okresie 1-3 miesięcy prognoza Danske dla EUR/USD plasuje się na poziomie 1,22 przy zrównoważonym ryzyku krótkoterminowym. Bank oczekuje większych spadków Eurodolara w drugiej połowie roku, a w perspektywie 12 miesięcy osunięcia nawet do poziomu 1,1600.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usdpln | kurs pgnig | euro notowania | s&p 500 index | bitcoin info | złoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here