Naga MarketsInformacje o zasiłkach dla bezrobotnych w USA (z ang. jobless claims) były niecierpliwie oczekiwane przez inwestorów. Analitycy zakładali ponad 2 mln nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, gdy trwa załamanie na rynku pracy wywołane pandemią koronawirusa. Jak wynika z danych Departamentu Pracy, w tygodniu zakończonym 16 maja ilość jobless claims wyniosła ponad 2,4 miliona, przewyższając nieco oczekiwania analityków. Dolar kontynuuje swoją słabość oddając w tym tygodniu rolę walutowego lidera.

USA: Jobless claims powyżej 2,4 mln

Ilość składanych po raz pierwszy wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła w tygodniu zakończonym 16 maja 2,438 mln, w stosunku do prognoz 2,400 mln i wyniku za poprzedni tydzień na poziomie 2,687 tysięcy (który został zrewidowany spadkowo z 2,981 tysięcy).

Te artykuły również Cię zainteresują
Widoczny jest trend spadkowy od historycznego odczytu 4 kwietnia na poziomie niemal 7 mln, jednak nie są to jeszcze liczby sprzed kryzysu. Warto pamiętać, że niektóre urzędy wciąż mają wiele zaległości w rejestracji dokumentów, ze względu na zbyt duże przeciążenie systemów.

Rynek pracy nadal boryka się z pandemią COVID-19, a liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych prawdopodobnie utrzyma się na podwyższonym poziomie, nawet gdy niektóre stany zaczną stopniowo otwierać swoje gospodarki i łagodzić niektóre środki dystansowania społecznego – uważają eksperci z Bank of America.

Dolar oddaje pola euro od początku tygodnia

Notowania pary EURUSD choć nie zareagowały na publikację danych z USA, kontynuują ruch wzrostowy docierając dziś do okrągłego poziomu 1,10. Jest to newralgiczny opór, którego trwałe przebicie pomogłoby złapać oddech euro, które pozostaje w trendzie spadkowym od początku 2018 roku. Z drugiej strony jeśli to się nie uda, kurs powinien pozostać w zakresie konsolidacji cenowej 1,0650 – 1,1000.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcomConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here