Naga MarketsKurs dolara bez większej reakcji. W USA ubyło 20 mln miejsc pracyPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu o wynikach zmiany zatrudnienia pozarolniczego ADP od marca do kwietnia. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze prywatnym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje kurs dolara?

  • W amerykańskim sektorze prywatnym ubyło ponad 20,2 mln miejsc pracy
  • Rynki spodziewały się podobnego wyniku
  • Kurs dolara bez znaczącej reakcji po publikacji z USA

Ponad 20 mln miejsc pracy mniej!

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS).

Zatrudnienie w sektorze prywatnym spadło o 20,236 mln miejsc pracy od marca do kwietnia, zgodnie z najnowszym raportem ADP National Employment Report®. Odczyt znajdował się w okolicach konsensusu rynkowego. Ponadto, poprzedni raport zrewidowany został negatywnie z -27 tysięcy do -149 tysięcy.

Raport wykorzystuje dane do 12 dnia miesiąca. Korzysta on z tego samego okresu, którego do obliczania NFP używa Biuro Pracy i Statystyki (BLS). Mając na uwadze powyższe, kwietniowy raport nie odzwierciedla pełnego wpływu COVID-19 na ogólną sytuację w zakresie zatrudnienia.

– W notce do danych ADP podało, że liczba zwolnionych w kwietniu jest dwukrotnie wyższa od łącznej liczby zwolnionych podczas Wielkiej Recesji. Zdecydowana przewaga utraconych miejsc pracy przypada na sektor usługowy (16 mln), reszta dotyczy zatrudnienia w produkcji dóbr – komentował Konrad Białas z TMS Brokers.

NFP może rozczarować

Jako, że często raport ADP jest prognostykiem przed NFP (zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym), w piątek możemy się spodziewać znacznego osunięcia. Wskazuje na to poniższy wykres:

Kurs dolara (USDJPY) bez większej reakcji

Notowania dolara do jena poruszają się w trendzie spadkowym, gdzie niedźwiedziom udało się ostatnio pokonać ważne wsparcie wokół 106,43. Poziom ten sprawdził się dziś w roli oporu, a po jego pozytywnym re-teście, kurs USDJPY wyznaczył nowy dołek.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres 30-minutowy pary walutowej USDJPY

 

Jak widać na wykresie 30-minutowym powyżej, dane z USA nie wpłynęły wyraźnie na kurs dolara. Inwestorzy nie zostali bowiem zaskoczeni wynikiem raportu ADP. W dalszej drodze na południe kluczowe wsparcie znajdziemy przy 105,90. Opór nadal stanowi strefa przy 106,43.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here