Naga MarketsAmerykański Departament Sprawiedliwości poinformował, że w związku z prowadzeniem trwającej ponad rok operacji śledczej, udało się zidentyfikować i zatrzymać handlarzy narkotyków oferujących swoje towary w darknecie. W efekcie śledczy zarekwirowali Bitcoiny o przybliżonej wartości $20 mln, broń oraz złoto.


Aresztowano 35 „internetowych dealerów”

W trakcie trwającego na terenie całych Stanów Zjednoczonych dochodzenia, w które zaangażowano szereg agencji rządowych, funkcjonariusze śledzili 65 różnych celów, z których 35 udało się zatrzymać oraz postawić zarzuty związane z handlem nielegalnymi towarami.

Czy wiesz że…
Termin darknet określa celowo ukrytą część zasobów Internetu, którą można przeglądać jedynie przy użyciu specjalnego oprogramowania. Niedostępny z poziomu standardowych wyszukiwarek internetowych, często wykorzystywany jest do handlu nielegalnymi towarami, w tym między innymi narkotykami.

“Przestępcy, którzy uważają, że w sieci Darknet są bezpieczni, są w błędzie”, powiedział wiceprokurator generalny Rosenstein.  “Możemy zbadać ich sieci i jesteśmy zdecydowani postawić ich przed obliczem sprawiedliwości. Dzisiaj aresztowaliśmy ponad 35 rzekomych sprzedawców w sieci Darknet. Zajęliśmy ich broń, narkotyki i 23,6 miliona dolarów z ich nielegalnych zysków. Ten ogólnokrajowy wysiłek w zakresie egzekwowania prawa ograniczy podaż śmiertelnych narkotyków, takich jak fentanyl, które zabijają bezprecedensową liczbę Amerykanów.  Pragnę podziękować naszym prokuratorom federalnym, a także zaangażowanym przedstawicielom federalnym z DEA za ich znakomitą pracę”

W ramach dochodzenia ustalono, że 35 zatrzymanych zrealizowało łącznie dziesiątki tysięcy transakcji, których celem była sprzedaż narkotyków. Śledczy przeprowadzili 70 przeszukań własności prywatnych, co pozwoliło przejąć ogromną ilość nielegalnych narkotyków, 100 różnych rodzajów broni palnej, pięć pojazdów transportowych, $3,6 mln w dolarach i sztabkach złota, prawie 2 tysiące Bitcoinów i innych kryptowalut wartych ponad $20 milionów, 15 pras do wytwarzania tabletek oraz kopalnię tokenów kryptograficznych.

Szczegóły sprawy oraz lista głównych oskarżonych znajduje się na stronie Departamentu Sprawiedliwości.

Media ekonomiczne już w zeszłym roku informowały, że amerykańskie służby śledcze kopią Bitcoiny, aby śledzić przestępców w szarym Internecie. Jak widać działania te zaczęły przynosić zakładane efekty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here