Naga MarketsRezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) zacznie podnosić stopy procentowe na początku przyszłego roku, jednocześnie ograniczając zakupy aktywów pod koniec tego, spodziewał się dyrektor generalny Morgan Stanley, James Gorman. Z kolei eksperci z MUFG Banku oczekują dalszego spadku wartości dolara amerykańskiego, szczególnie w stosunku do chińskiego juana. Kurs USD/CNY spada w środę do najniższego poziomu od czerwca 2018 roku.

FOMC zacznie podnosić stopy na początku 2022 r. – Morgan Stanley

Osobiście uważam, że stopy prawdopodobnie wzrosną na początku przyszłego roku, a nie w 2023 r., co obecnie zakłada konsensus rynkowy. Rezerwa Federalna będzie się kierować tym, co powiedzą im ich liczby. Fed pozostaje ostrożny, a decydenci nie uważają, aby miała pojawić się długoterminowa presja inflacyjna – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak oznaki globalnego wzrostu inflacji stale rosną, a po wielu latach braku inflacji wyraźnie widać wzrost cen, co zaczyna przyciągać uwagę ludzi. Inwestorzy coraz częściej zastanawiają się czy presja inflacyjna nie będzie bardziej strukturalna i długoterminowa. W takim przypadku Rezerwa Federalna będzie musiała w pewnym momencie podnieść stopy procentowe.

Jestem przekonany o ożywieniu w USA, ponieważ bilanse konsumentów i przedsiębiorstw są dobre – Gorman.

Dolar amerykański (USD) będzie kontynuował spadki – MUFG

Dolar amerykański systematycznie traci na wartości, a niektóre dane wskazują na dalsze osłabienie w perspektywie krótkoterminowej, uważają ekonomiści z MUFG Banku.

Juan osiągnął najwyższy poziom w stosunku do dolara od czerwca 2018 r., zachęcany stopą referencyjną PBOoC. Jedną z konsekwencji skargi Chin w tym tygodniu na nadmierną spekulację na rynkach towarowych jest przekonanie, że władze są bardziej zaniepokojone groźbą inflacji i dlatego aprecjacja CNY spotyka się z mniejszym sprzeciwem – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów władze w Chinach mają większą swobodę w dopuszczaniu spadku kursu USD/CNY, biorąc pod uwagę względną stabilność chińskiej waluty w ujęciu ważonym obrotem. Jednocześnie zwiększony udział Państwa Środka w światowym handlu oznacza, że ​​CNY ma coraz większe znaczenie w indeksach ważonych handlem innych walut.

Ten spadek USD/CNY poniżej 6,40 otwiera potencjał dla szerszej słabości USD, a na marginesie oznacza trochę mniej obaw EBC o aprecjację EUR – podsumowano.

invest
Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro/usd | tickmill | notowania selvita | złoty kurs | kurs funta brytyjskiego | forum giełda | kurs santander |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here