Naga MarketsFlaga USA za więziennymi kratamiO godzinie 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych opublikowanego przez instytut ISM. Wyjątkowo słaby odczyt wskaźnika w pierwszej minucie po odczycie wywołał osłabienie kursu dolara w stosunku do euro.


PMI ISM najniżej od czerwca 2009 roku

Zdecydowanie gorsze dane opublikował instytut ISM, z raportu którego wynika, iż gospodarka rozwija się znacznie wolniej niż prognozowano. Mimo, że analitycy spodziewali się nieznacznego wzrostu wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 48,1 do 49,0, to ostateczna publikacja wyniosła 47,2, co okazuje się być niemiłą niespodzianką na początku 2020 roku.

Tym samym wskaźnik od ponad roku kontynuuje tendencję spadkową, a jego wartość jest najniższa od czerwca 2009 roku.

Kurs dolara traci do euro po publikacji danych

W reakcji na tak słaby odczyt dolar amerykański stracił na wartości około 15 pipsów w pierwszej minucie po publikacji w stosunku do euro. Na chwilę obecną cena konsoliduje przy poziomie 1,1160 w zakresie świecy z 16:01. Lokalny opór stanowi poziom 1,1180, a jego przebicie otworzy drogę do grudniowego szczytu 1,1240. Z kolei najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1,1100.

Kurs EURUSD na interwale jednominutowym tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale jednominutowym tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here