Naga MarketsNFP kurs euro kurs dolaraJednym z najważniejszych wydarzeń czwartkowej sesji bez wątpienia była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja paczki danych z USA. Wśród nich znalazły się wstępne wyniku dynamiki Produktu Krajowego w Stanach Zjednoczonych za IV kwartał 2020 r., zadeklarowani wstępni bezrobotni oraz zamówienia środków trwałych. Odczyty okazały się lepsze od poprzednich wyników, co umocniło dolara amerykańskiego.

  • W ostatnim tygodniu liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych spadła aż o 111 tys.
  • Solidny wzrost zamówień na środki trwałe w Stanach Zjednoczonych
  • Amerykański rynek pracy coraz bardziej stabilny

Kurs dolara: amerykańskie PKB znajduje grunt na poziomie 4,1%

Amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych we wstępnych danych podało, że gospodarka w IV kwartale 2020 roku wzrosła o 4,1% kw./kw.. Prognozy rynkowe zakładały wzrost na poziomie 4,2% przy ostatnim odczycie 4,0%. To świetna informacja, gdyż ostatnio obawiano się o trwałe spowolnienie w amerykańskiej gospodarce wynikające z negatywnych skutków pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 838 tys., w ostatnim tygodniu liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 730 tys., co stanowi spadek aż o 111 tys. w stosunku do zrewidowanego dodatnio do 841 tys. poziomu z poprzedniego tygodnia.

Według raportu Census Bureau, nowe zamówienia na bazowe dobra trwałe w styczniu 2021 roku zmniejszyły silnie wzrosły o 1,4%, co jest zdecydowanie lepszym wynikiem od oczekiwań (0,7%) i nieco gorszym od poprzedniego odczytu (1,7%, który został pozytywnie zrewidowany z 1,1%).

Z kolei zamówienia środków trwałych wzrosły z styczniu o 3,4%, co było wynikiem lepszym aż o 2,3 punktu procentowego względem oczekiwań rynkowych i o 2,2% w stosunku do odczytu z zeszłego miesiąca.

Plus500

Kurs dolara umacnia się w stosunku do euro

Notowania pary walutowej EUR/USD spadły do poziomu 1,2220 po opublikowaniu pakietu danych z USA. Kilka minut później kurs powrócił do pozycji wyjściowej i w dalszym ciągu oscyluje na najwyższym poziomie od 8 stycznia 2021 roku. Dalszy wzrost EUR/USD powinien doprowadzić do ponownego testu tegorocznego maksimum 1,2348. Z drugiej strony główny poziom wsparcia znajduje się na 1,20.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen akcje | akcje jsw prognozy | wiadomości kryptowaluty | wti kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here