Naga MarketsW dniu wczorajszym (tj. 29 maja 2018 r.) Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (ang. SEC) ogłosiła, że otrzymała nakaz sądowy mający na celu powstrzymanie trwającego oszustwa związanego z pierwszą ofertą kryptowalutową (ang. ICO), w wyniku której pozyskano aż 21 mln USD od inwestorów w USA i jurysdykcjach zagranicznych. Sąd zatwierdził również nadzwyczajne zamrożenie aktywów oraz wyznaczenie syndyka dla Titanium Blockchain Infrastructure Services Inc., firmy stojącej za emisją tokenu.


Obiecywali złote góry. Wyszło jak zwykle

SEC oskarża prezesa Titanium Michaela Alana Stollery’ego, (wykorzystującego fałszywe imię i nazwisko Michaela Stollaire’a), który sam siebie opisuje jako „ewangelistę blockchaina” o kłamstwo na temat stosunków handlowych z Rezerwą Federalną i dziesiątkami znanych firm, w tym PayPal, Verizon, Boeing i Walt Disney Company.  W skardze zarzuca się, że strona internetowa Titanium zawierała sfabrykowane referencje od klientów korporacyjnych oraz że Stollaire publicznie – i w sposób oszukańczy – deklarował, że utrzymuje stosunki z licznymi klientami profesjonalnymi.  W skardze twierdzi się, że Stollaire promował ICO za pośrednictwem filmów wideo i mediów społecznościowych oraz porównywał je do inwestycji w “Intel lub Google”.

“To ICO opierało się na szumie w mediach społecznościowych i marketingu, który rzekomo oszukiwał inwestorów czysto fikcyjnymi roszczeniami perspektyw biznesowych”, powiedział Robert A. Cohen, szef działu przeciwdziałania przestępstwom cybernetycznym w SEC.  “Po przeprowadzeniu wielu spraw dotyczących rzekomo nieuczciwych ICO, ponownie zachęcamy inwestorów do zachowania szczególnej ostrożności przy traktowaniu ich jako inwestycji”.

Skarga SEC, złożona w dniu 22 maja w federalnym sądzie rejonowym w Los Angeles, zarzuca Stollaire i Titanium naruszenie przepisów dotyczących zwalczania nadużyć finansowych i rejestracji w federalnych ustawach o papierach wartościowych.  W skardze zarzuca się innej firmie Stollaire, EHI Internetwork and Systems Management Inc., naruszenie przepisów dotyczących zwalczania nadużyć finansowych.  SEC wnosi o tymczasowych i stałych nakazów sądowych, o zwrot rzekomo nielegalnie wygenerowanych zysków wraz z odsetkami i karami, a także o zakaz udziału Stollaire’a w oferowaniu cyfrowych papierów wartościowych w przyszłości.  Po wydaniu przez sąd tymczasowego nakazu Stollaire i jego przedsiębiorstwa zgodziły się na wyznaczenie stałego zarządcy nad Titanium.

Biuro Edukacji i Rzecznictwa Inwestorów SEC wydało Biuletyn na temat ICO oraz przygotowało fikcyjną stronę internetową oferującą emisję tokenów, aby edukować traderów o potencjalnych zagrożeniach. Łącząc dwa najbardziej zorientowane na wzrost segmenty gospodarki cyfrowej – technologię blockchain i podróże, HoweyCoin to najnowsza i jedyna oferta monet, która oddaje magię zysków z handlu tokenami, a także emocje i gwarantowane zyski branży turystycznej. HoweyCoins będzie współpracować ze wszystkimi segmentami branży turystycznej (lotniczej, hotelowej, wynajmu samochodów i segmentów luksusowych) – czytamy na stronie fałszywego ICO.

Kanada i USA rozpoczęła “sprzątanie” oszustów

Najnowsze oświadczenie SEC jest pokłosiem działań prowadzonych wspólnie przez Kanadę i USA w celu usunięcia z rynku nieuczciwych podmiotów.

The North American Securities Administrators Association (NASAA) oświadczyło, że wysłało list do podmiotów, które postrzegane są jako fikcyjne firmy kryptowalutowe w ponad 40 jurysdykcjach, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Organizacja już pod koniec zeszłego roku ostrzegała przed inwestowaniem w rynek kryptowalut w związku z dużym ryzykiem wystąpienia oszustwa. W trakcie trwającej od 1 maja operacji Crypto Sweep (kryptowalutowego “sprzątania”) podjęto 35 akcji egzekucyjnych, a także otwarto blisko 70 dochodzeń lub przesłuchań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here