Naga MarketsStatua wolności na tle zachodzącego słońcaZmiana pozarolniczego zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych według wyniosła w grudniu +202 tysięcy etatów, zdecydowanie wyprzedzając prognozy analityków – poinformowała agencja ADP przygotowująca comiesięczny raport. Środowy odczyt przez traderów traktowany jest jako „małe NFP” mogące sugerować kondycję rynku zatrudnienia w USA według raportu BLS, który zostanie opublikowany w piątek. Kurs dolara reagował na odczyt marginalnym wzrostem, co zaowocowało lekkim spadkiem kursu EURUSD w rejon 1,1110.


Ponad 200 tysięcy nowych etatów w grudniu, wobec 160 tysięcy oczekiwanych

Zgodnie z grudniowym raportem ADP, w sektorze pozarolniczym przybyło w grudniu 202 tysięcy etatów, wobec prognozowanych 160 tysięcy i wyników listopadowych na poziomie 124 tysięcy (zrewidowano z 67 tys.). Wynik jest najsilniejszym od maja 2019 roku.

„Pod koniec 2019 r. w grudniu odnotowaliśmy wzrost płac ”- powiedział Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP. „Dostawcy usług odnotowali największy wzrost od kwietnia, prowadzony głównie przez usługi profesjonalne i biznesowe. Tworzenie miejsc pracy było silne we wszystkich firmach, głównie w średnich.”

Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s Analytics, powiedział: „Przeglądając comiesięczne dane, wzrost liczby miejsc pracy jest nadal umiarkowany. Bezrobocie jest niskie, ale zacznie rosnąć, jeśli wzrost zatrudnienia znacznie spadnie.”

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS).


Szukasz brokera z akcjami i futures bez minimalnego depozytu?
SPRAWDŹ NAS

Kurs dolara nieznacznie się umacnia po odczycie ADP

Publikacja raportu z rynku pracy autorstwa ADP spowodowała, że kurs dolara (USD) w pierwszej minucie umocnił się nieznacznie do euro niedaleko poziomu 1,1110. Jednak kilka minut później ruch został całkowicie zniesiony. Lokalny opór znajduje się na poziomie 1,1150.

Kurs EURUSD na interwale M1, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale M1, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here