Naga MarketsPunktualnie o 13:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług.


Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, zgodnie z oczekiwaniami ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w lutym 2019 roku o 0,2%. Jest to również lepszy odczyt od poprzedniego (0,0%).

USA: Odczyt CPI słabszy od oczekiwań
www.bls.gov

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czynników. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,1% w ujęciu miesięcznym i 2,1% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Oba odczyty były nieco słabsze od oczekiwań 0,2% oraz 2,2%.

Na odczyt danych kurs dolara zareagował lekkim osłabieniem. W pierwszej minucie para walutowa USD/CAD spadła o 10 pips w okolice tygodniowego pivota 1.3387. Obecnie cena oscyluje w okolicach 1.3390. Wsparciem cenowym pozostaje lokalne minimum 1.3383, a oporem dzienny pivot 1.3408.

USA: Odczyt CPI słabszy od oczekiwań
Para USD/CAD interwał M1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here