Naga MarketsEksperci z Rabobanku zauważają, iż mimo potencjalnych obniżek stóp procentowych w tym roku w USA, dolar amerykański powinien pozostać atrakcyjny dla inwestorów, choć może pozostać słabszy względem jena japońskiego. Z kolei dane opublikowane w piątek z USA pokazały, że dochody osobiste wzrosły o 0,2%, a wydatki w grudniu o 0,3%. Pomimo napiętego rynku pracy realny roczny wzrost dochodów osobistych wyniósł zaledwie 1,7% po pobraniu płatności transferowych od rządu, wyjaśniają analitycy z Wells Fargo.


Zobacz również: Wybory prezydenckie 2020 w USA. Czy Donald Trump powtórzy swój sukces?

USA: Inflacja będzie rosła wolniej, ale osiągnie cel 2% – Wells Fargo

Zmniejszenie dopłat dla rolników było przyczyną spadku dochodów właścicieli gospodarstw o 36,2 mld USD w grudniu. To był główny winowajca łagodnego wzrostu dochodów. Najszybciej rosnącą główną kategorią dochodów w 2019 r. były płatności transferowe od rządu, które wzrosły z 123,4 mld USD w 2018 r. do ponad 200 mld USD w 2019 r. – napisano w raporcie.

Analitycy zauważają, iż bez zwiększonych płatności od rządu roczny wzrost realnego dochodu spowolnił do zaledwie 1,7%, najsłabszego od 2016 r. W czwartym kwartale wydatki konsumpcyjne nieco spowolniły, a roczna stopa wzrostu realnych wydatków osobistych spadła do 1,8%. W ich ocenie był to nietypowo niepewny rok dla wydatków konsumentów, z zaskakująco słabym pierwszym kwartałem, po którym nastąpił duży wzrost w drugim kwartale i był kontynuowany w drugiej połowie.

Naszym zdaniem inflacja bazowa PCE będzie rosła wolniej, ale powinna ona stopniowo zbliżać się do docelowego poziomu 2,0%. To prawdopodobnie wystarczy, aby przekonać Federalny Komitet Otwartego Rynku, że polityka pieniężna jest wystarczająco akomodacyjna. Oczekujemy, że Fed pozostanie zawieszony przez resztę roku – dodano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Czy Fed może mocno naciskać na USD? – Rabobank

Budynek Rezerwy Federalnej w WaszyngtoniePodczas gdy indeks dolara DXY spadł po gołębiej konferencji FOMC 29 stycznia, dolar pozostaje powyżej poziomu z 21 stycznia, zauważają analitycy Rabobanku. Ekonomia podręcznikowa sugeruje, że oczekiwanie przez rynek obniżek stóp przez Fed powinno osłabić dolara. Jednakże, o ile osłabienie wzrostu w USA może wywołać szeroki spadek apetytu na ryzyko, wszelkie straty dla USD mogą zostać zrównoważone przez zapotrzebowanie na bezpieczną przystań.

Ponadto, ponieważ spowolnienie wzrostu w Stanach Zjednoczonych oznaczałoby również zwiększone ryzyko złagodzenia polityki przez inne banki centralne, może wystąpić jedynie niewielka zmiana różnic stóp procentowych. Zeszłoroczne obniżki stóp Fed nie zmniejszyły siły USD i naszym zdaniem potencjalna deprecjacja dolara wywołana obniżkami stóp Fed w tym roku prawdopodobnie będzie umiarkowana – wskazano w raporcie.

Chociaż jen japoński (JPY) może nadal pozostawać silniejszy od USD, gdy wzrośnie awersja do ryzyka, naszym zdaniem, dopóki apetyt na ryzyko się utrzymuje, USD będzie nadal silny w porównaniu do całego koszyka walut G10 – podsumowano.

Zobacz również: Fed może obniżyć stopy w marcu. Chiński juan w obliczu koronawirusa – UOB

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here