Naga MarketsUSA: Obama podpisuje ustawę kończącą paraliż administracji!

17.10.2013

Dziś w nocy Barack Obama podpisał ustawę kończącą 16-dniowy paraliż administracji Stanów Zjednoczonych i umożliwiającą administracji dalsze zaciąganie pożyczek do początku przyszłego roku – oświadczył Biały Dom.

Ustawa przeszła przez kongres i senat z dużym zapasem głosów dziś w nocy i zakończyła trwający tygodniami spór fiskalny między administracją prezydenta Obamy, a republikanami posiadającymi większość w kongresie. Pracownicy federalni mają od dnia dzisiejszego wracać do pracy.

W dniu wczorajszym byliśmy świadkami istnej huśtawki nastrojów na rynkach – rano dolar tracił do większości walut, następnie na inwestorów spadła wiadomość o senackiej propozycji ugody i przekazaniu jej do kongresu. Zaczął się handel pod zakończenie kryzysu fiskalnego, a dolar znalazł nabywców wśród posiadaczy funtów, euro oraz franków. Pozytywne nastroje wśród dolarowych byków trwały do późnej nocy, gdy rynki zaczęły ponownie wyprzedawać dolara, jakby skonsumowano już wiadomość o ponownym otwarciu administracji. Funt powrócił powyżej poziomu 1.60, a euro bije nowe rekordy w stosunku do dolara. Podobnie obie europejskie waluty nadrabiają wczorajsze straty do AUD i CAD.

USA: Obama podpisuje ustawę kończącą paraliż administracji!
Indeks dolara w ujęciu dziennym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here