Naga Markets



Wiele mówi się w ostatnim czasie o regulacji, bądź nawet możliwym zbanowaniu kryptowalut. Walkę z wirtualnymi aktywami podjęły już bowiem m.in. Chiny, które postanowiły zbanować ten rynek. Zagrożenie dla tradycyjnego sektora finansowego ze strony kryptowalut dostrzega także Międzynarodowy Fundusz Walutowy, który zalecił bankom centralnym emisję CBDC. Mimo to, szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyznał, iż Stany Zjednoczone nie zakażą kryptowalut.

SEC nie zamierza tankować kryptowalut 

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler wielokrotnie wdawał się w konflikt z firmami kryptowalutowymi, ale nawet on twierdzi, że Stany Zjednoczone nie pójdą w ślady Chin i nie zakażą kryptowalut.



Przyznał on, iż zamiast banować ten rynek, rząd skupia się na zapewnieniu, że branża przestrzega zasad ochrony inwestorów i konsumentów, przepisów zapobiegających praniu brudnych pieniędzy i przepisów podatkowych.

Uwagi Genslera są więc spójne z uwagami przewodniczącego Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome’go Powella, który powiedział podczas przesłuchania w Kongresie 30 września, że „nie ma zamiaru” zakazać handlu kryptowalutami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pzu | polski zloty | blik — co to jest | livechat akcje prognozy | ciech akcje | celon akcje rekomendacje | echo investment akcje wykres | co to jest blik? |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułValue FIZ rozpoczął proces ABB celem sprzedaży 395 tys. akcji Mo-Bruku
Następny artykułAnswear.com ze sprzedażą online o 73 proc. większą rdr. w III kw. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here