Janet Yellen powtórzyła słowa, do których dotarł wcześniej Wall Street Journal. Podczas przesłuchania przed komisją senacką stwierdziła, że jeśli zostanie sekretarzem skarbu USA, to kraj nie będzie zabiegać o słabszego dolara dla zyskania przewagi konkurencyjnej nad innymi krajami.
- Jeśli Yellen zostanie sekretarzem skarbu, USA nie będą faworyzować dolara
- Była szefowa Fed będzie przeciwstawiać się wszelkim próbom sztucznej manipulacji kursami walut przez inne kraje
- Administracja Bidena będzie gotowa podjąć walkę z Chinami
Janet Yellen przed komisją senacką
– Stany Zjednoczone nie będą zabiegać o słabszą walutę, aby zyskać przewagę konkurencyjną. Powinniśmy sprzeciwić się takim próbom także innych krajów – powiedziała Yellen.
Te artykuły również Cię zainteresują
Była przewodnicząca Rezerwy Federalnej mówiła również, że będzie działać na rzecz przeciwstawiania wszelkim próbom sztucznej manipulacji kursami walut przez inne kraje w celu uzyskania przewagi handlowej.
Powiedziała również, że administracja Bidena będzie gotowa podjąć walkę z Chinami w związku z kradzieżą własności intelektualnej, dumpingiem produktów na światowe rynki i przyjęciem dotacji dla ich przedsiębiorstw.
Yellen nie odniosła się wprost do silnej polityki dolarowej, która została przyjęta za rządów Clintona i została skutecznie porzucona przez prezydenta Donalda Trumpa.
Kurs dolara spada kolejny dzień z rzędu
Dolar amerykański nie radzi sobie najlepiej w tym tygodniu. W poniedziałek bykom co prawda udało się ustanowić nowy szczyt, ale do końca sesji zyski zostały oddane a na wykresie dziennym indeksu dolara (DXY) uformował się niedźwiedzi pin bar.
Co więcej, wspomniana formacja testowała horyzontalny obszar oporu w obrębie 91,00. Wczoraj cena osunęła się po pin barze, a dziś kontynuuje spadki. Najbliższe wsparcie może teraz stanowić 20-dniowa średnia krocząca.
Autor poleca również:
- Inwazja EMOCJI w sieciach neuronów – Dawka wiedzy o psychologii w tradingu od Wikinga
- Dwuliniowe MACD na MetaTrader 4. Jak ustawić ten wskaźnik?
- Tygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 18-22 stycznia 2021