Naga MarketsW środowym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono temat rosyjskiego Rosneftu, który został umieszczony na czarnej liście USA. W tle pojawia się konflikt związany z Wenezuelą. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Rosneft w 2019 r. odpowiadał za 30% obrotu wenezuelską ropą

Stany Zjednoczone umieściły na czarnej liście Rosneft Trading SA, szwajcarską jednostkę handlową rosyjskiego Rosneftu za rzekome wspieranie finansowe i angażowanie się w obchodzenie sankcji amerykańskich przez rząd prezydenta Maduro w Wenezueli.

Rosneft poinformował, że dotychczas władze USA podczas wielokrotnych rozmów z firmą informowały, że nie narusza ona żadnych ograniczeń oraz podkreślili że Departament Skarbu USA nie przedstawił żadnych dowodów naruszenia.

Sankcje zawierają swoiste „vacatio legis” dające różnym firmom 90 dni (do 20 maja 2020) na zakończenie swoich interesów z Rosneft Trading S.A. Sankcje zamrażają wszelkie aktywa Rosneft Trading w Stanach Zjednoczonych a także aktywa prezesa Didier Casimiro, który jest także wiceprezesem spółki-matki czyli Rosneftu. Rosneft to największa na świecie spółka naftowa pod względem wydobycia, która odpowiada za 40% produkcji ropy w Rosji – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here