Naga MarketsKurs dolara będzie spadał przez 3 lata bez względu na wynik wyborów w USANajwiększy na świecie fundusz BlackRock Inc. sprzedaje dolara amerykańskiego (USD), oczekując, że bezprecedensowy bodziec fiskalny i monetarny przedłuży jego deprecjacje – niezależnie od tego, kto wygra wybory w USA. Tymczasem indeks dolara (DXY) wzrasta trzecią sesję z rzędu odbijając od lokalnych minimów.

  • BlackRock w swojej prognozie dołącza do Goldman Sachs i UBS Asset Management
  • Fundusz oczekuje aprecjacji juana, rupii indyjskiej i indonezyjskiej w stosunku do dolara
  • Deprecjacja „greenbacka” jest nieunikniona niezależnie od wyniku wyborów w USA

BlackRock: dolar nadal zbyt drogi. Spadki przez najbliższe trzy lata

BlackRock Inc. posiada „skromną” pozycję krótką na dolarze w stosunku do chińskiego juana, rupii indyjskiej i rupii indonezyjskiej – powiedział Neeraj Seth, szef azjatyckiego oddziału w Singapurze.

W jego ocenie te trzy waluty azjatyckie są jednymi z najlepiej przygotowanych do skorzystania na osłabieniu dolara, ponieważ inwestorzy poszukują aktywów o wyższej rentowności i potencjale wzrostu.

Moim podstawowym założeniem jest to, że nadal mamy co najmniej jeden do trzech lat bardziej umiarkowanego osłabienia dolara i  to się nie zmieni – dodał Seth.

Zarządzający twierdzi również, iż deprecjacja „greenbacka” jest nieunikniona niezależnie od wyniku wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

W sierpniu spekulanci po raz pierwszy od 2018 roku odwrócili się od dolara amerykańskiego, źródło: bloomberg

Gigantyczny fundusz o wartości 7,3 biliona dolarów dołącza do globalnych konkurentów, w tym Goldman Sachs i UBS Asset Management, którzy opowiadają się za sprzedażą dolara w ciągu zaledwie tygodnia do dnia wyborów.

Już 3 listopada odbędą się wybory prezydenckie w USA

W poniedziałek stratedzy BlackRock obniżyli swoje poglądy na temat amerykańskich obligacji skarbowych w związku z rosnącym prawdopodobieństwem znacznej ekspansji fiskalnej w ramach zjednoczonego rządu demokratycznego (prognozują, że zarówno Senat jak i Izba Reprezentantów wpadną w ręce Demokratów).

Wskaźnik Bloomberga dotyczący dolara spadł w tym miesiącu o ponad 1%, ponieważ Joe Biden zwiększył swoją przewagę w sondażach nad prezydentem Donaldem Trumpem.

Trend spadkowy dolara może ulec „chwilowej pauzie” w zależności od wyniku wyborów, ale jego słabość prawdopodobnie utrwali się w dłuższej perspektywie. Z fundamentalnego punktu widzenia dolar nadal jest zbyt drogi. Nie sądzę, żeby dotychczasowy kierunek odwrócił się lub zmienił z powodu wyborów – dodał Seth.

Plus500

Dolar odbija w środę po silnej przecenie w zeszłym tygodniu

W październiku yuan wzrósł o 1,2% w stosunku do dolara, rupia indonezyjska wzrosła o 1,5%, podczas gdy rupia indyjska niewiele się zmieniła.

Indeks dolara (DXY) wzrasta trzeci dzień z rzędu oddalając się od poziomu 93,0. Tym samym kurs znalazł się w okolicach zamknięcia z 19 października i nadal ma do pokonania lokalny szczyt nieco poniżej poziomu 94,0. Dalsze odbicie może wysłać notowania w kierunku wrześniowego maksimum i ważnego poziomu oporu 94,65. Z drugiej strony główne wsparcie przebiega w okolicach strefy 92,0 – 92,5, która tworzy konfluencję ze wzrostową linią trendu,

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here