Naga MarketsBitcoin może podważyć dominujący status dolara amerykańskiego, jeśli Stany Zjednoczone nie przyjmą wiodącej roli w jego akceptacji, twierdzi współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano. W rozmowie z CNBC datowanej na 8 kwietnia odnosił się do ostrzeżenia wystosowanego przez inwestora Petera Thiela, że Chiny mogą wykorzystać (BTC) do destabilizacji hegemonii USD jako waluty światowych rezerw.

  • Anthony Pompliano to popularny w środowisku przedsiębiorca kryptowaluty, który znany jest z byczych prognoz dotyczących przyszłości bitcoina
  • Jego zdaniem, bitcoin celuje obecnie w wycenę 225 tys. dol.
  • Zgadza się z wypowiedzią Thiela, że Chiny mogą wykorzystać BTC, aby zagrozić dominacji finansowej USA na świecie

Bitcoin może być bronią finansową w rękach chińskich władz, uważa Pompliano

– W tym momencie zastanawiam się, czy bitcoin nie powinien być postrzegany po części jako chińska broń finansowa przeciwko USA. Zagraża pieniądzu tradycyjnemu, jednak w szczególności dolarowimówił Thiel.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pompliano zapytany przez CNBC co sądzi o wypowiedzi inwestora przyznał, że ten porusza bardzo istotną kwestię dotyczącą dalszego rozwoju rynku kryptowalut. Podobnie jak Internet, bitcoin może nieść ze sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne konsekwencje jego dalszej adopcji. „Musimy zrozumieć, że bitcoin to otwarty i zdecentralizowany protokół”, tłumaczył Pompliano.

– Każdy na świecie ma możliwość korzystania z tego, tak jak z internetu. Tylko dlatego, że inne kraje, być może wrogo nastawione lub nie do Stanów Zjednoczonych, będą z niego korzystać, nie oznacza, że Thiel zajmuje stanowisko antybitcoinowe. Właściwie jest wręcz przeciwnie – mówił dalej współzałożyciel Morgan Creek Digital.

Krajobraz prawny otaczający bitcoina w Stanach Zjednoczonych pozostaje mieszany. Niektóre stany, w tym Wyoming i Floryda starają się cały czas wdrożyć korzystne przepisy, które miałyby umożliwić szybsza adopcję cyfrowych aktywów.

Moim zdaniem Thiel stara się nam powiedzieć: „Spójrz na rosnącą globalną konkurencję i inne kraje, które będą próbowały wykorzystać kryptowaluty. Mogą między innymi próbować destabilizować lub finansowo atakować Stany Zjednoczone”. USA muszą być tutaj liderem i jak najszybciej upewnić się, że właściciele korzystają z tej technologii – kontynuował Pompliano.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig notowania | euro kurs online | pkn orlen forum | wykres kursu bitcoina | grupa lotos akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here