Naga MarketsUstawodawcy amerykańscy uważnie przyglądają się zaletom i wadom cyfrowego dolara. Podczas przesłuchania przed senacką komisją bankową, które odbyło się we wtorek, senator Tom Cotton  wyjaśnił, dlaczego uważa, że ​​Stany Zjednoczone muszą mieć własną wirtualną walutę.

  • Senator Tom Cotton jest zdania, że USA muszą wyemitować cyfrowego dolara.
  • Inni uczestnicy badania mają podobne zdanie.

USA nie mają wyboru

USA potrzebują dolara cyfrowego… Dolar amerykański musi ciągle zarabiać w globalnym systemie płatności. Musi być lepszy niż bitcoin… Musi być lepszy niż cyfrowy juan – powiedział senator Cotton.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przewodniczący komisji Mike Crapo również zauważył znaczenie innowacji finansowych na rynku, ale powołuje się na potrzebę ciągłego nadzoru regulacyjnego. Z kolei Sherrod Brown dodał, że on sam nie wierzy firmom technologicznym pod kątem tworzenia tego typu rozwiązań.

Prace muszą rozpocząć się szybko

Według profesora Nakity Cuttino z Uniwersytetu Duke University, Ameryka musi zacząć szybko prace nad cyfrowym dolarem, by inne kraje jej nie prześcignęły. Dyrektor generalny Paxos Charles Cascarilla i były przewodniczący Komisji Handlu Towarowego Futures Chris Giancarlo z kolei uważają, że dolar cyfrowy pomoże rozwiązać problemy przestarzałego systemu finansowego.

– Darwin powiedział, że najlepszy najlepiej dostosowuje się do przetrwania. Myślę, że to prawda, kiedy przechodzimy do nowej architektury [finansowej]. Dostosowanie się do tego pomoże przynieść korzyści całemu społeczeństwu – wyjaśnił swój punkt widzenia Giancarlo.

Tymczasem stowarzyszenie American Bankers Association wystąpiło przeciwko wirtualnemu dolarowi, mówiąc, że może przekształcić Rezerwę Federalną w „niemal monopolistycznego dostawcę walut, kont bankowych i usług płatniczych”.

Warto jednak dodać, że po obu stronach obu największych oceanów trwają już zaawansowane prace nad cyfrowymi walutami. Nad zdigitalizowanym juanem od dawna pracuje Ludowy Bank Chin. Z kolei nad cyfrowym euro Francja.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here