Naga MarketsKurs dolara (USD/CHF) zyskuje. Jak bardzo spadła liczba wniosków o zasiłek?Jednym z najważniejszych wydarzeń czwartkowej sesji bez wątpienia była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja liczby tygodniowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. Prognozy zakładały, że tzw. jobless claims będą na poziomie nieznacznie niższym ubiegłotygodniowego, ale dane okazały zdecydowanie lepsze. Jednakże, kurs dolara w koszyku walut indeksu DXY zyskiwał po publikacji danych USA.

  • Jobless claims wypadły lepiej gorzej od prognoz
  • Odczyt za poprzedni tydzień zrewidowany został w górę
  • Do poziomu 16,1 mln spadła liczba zasiłków kontynuacyjnych

Liczba zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych wzrosła o 1,186 mln

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, w tygodniu kończącym się 1 sierpnia liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 1,186 mln, co stanowi spadek o prawie ćwierć miliona w stosunku do zrewidowanego poziomu z poprzedniego tygodnia. Prognozy zakładały natomiast, że wniosków będzie nieco więcej, 1,41 mln.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poziom z poprzedniego tygodnia został zmieniony o 1 tys. z 1,434 mln do 1,435 mln. Średnia z 4 tygodni wyniosła 1.337.750 mln, co stanowi spadek o 31 tys. w stosunku do zrewidowanej średniej z poprzedniego tygodnia. Średnia z poprzedniego tygodnia została skorygowana w górę o 250 z 1.368.500 do 1.368.750.

– Jest to bardzo mocny spadek po ostatnich 2 tygodniach wzrostów. Co jest jeszcze ważniejsze, wnioski kontynuacyjne, które dotyczą okresu sprzed 2 tygodni spadają do poziomu 16,1 mln z poziomu 16,95 mln przy oczekiwaniu 16,72 mln. Niezłe dane z USA pozytywnie nastawiają przed piątkowym raportem NFP – komentował XTB.

Dolar zyskuje wobec franka

Spadek liczby wniosków o zasiłek umocnił kurs dolara do franka, który testuje poziom 0,9090. Wcześniej podczas dzisiejszej sesji para walutowa USD/CHF odbiła do ważnego wsparcia krótkoterminowego przy 0,9050.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Kurs dolara (USD/CHF) – wykres 30-minutowy

Ogólny trend pozostaje spadkowy, a jego kontynuacji możne się spodziewać po wybiciu wspomnianego wyżej wsparcia. Gdyby jednak korekta się przedłużyła, istotny opór krótkoterminowy znajdziemy w okolicach 0,9250.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here