Naga MarketsPunktualnie o godzinie 15:45 poznaliśmy podczas dzisiejszej sesji ważne dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Odczyty wskaźników PMI obrazujące aktywność sektora usług i przemysłu według Markit nie odbieły znacząco od rynkowego konsensusu.


Usługi gorzej, przemysł lepiej

W ujęciu miesięcznym wskaźnik PMI dla usług wg Markit odnotował lekki spadek do poziomu 56,2 . Jest to wynik nieco gorszy od poprzedniego odczytu i oczekiwań rynkowych (56,5), jednak indeks pozostaje na wysokich poziomach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Natomiast wskaźnik PMI dla przemysłu wg Markit pozytywnie zaskoczył rynkowy konsensus. Odczyt wyniósł 55,5 i jest nieco lepszy niż poprzedni 55,4 (zrewidowany z 54,6). Oczekiwania ankietowanych inwestorów były na poziomie 55,1.

Jak reaguje USD?

Niska rozbieżność odczytu z rynkowymi oczekiwaniami nie wywołała prawie żadnej rynkowej reakcji. Kilka minut po publikacji dolar amerykański stracił lekko na wartości w stosunku do japońskiego jena. Cena pozostaje pomiędzy poziomem wsparcia 111.00, a lokalnym oporem 111.25. Dzienny pivot plasuje się na poziomie 111.22.

Zobacz również: UOB: zmiana sentymentu na USD/JPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here