Naga Marketsamerykańska flaga na tle niebaPunktualnie o 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług.


Mieszany odczyt CPI w styczniu

Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, zgodnie z oczekiwaniami ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w styczniu 2020 roku o zaledwie 0,1%. Jest to gorszy odczyt zarówno od oczekiwań jak i od poprzedniego wyniku (0,2%).

www.bls.gov

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czynników. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,2% w ujęciu miesięcznym i 2,3% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. W ujęciu miesięcznym odczyt był zgodny z oczekiwaniami, z kolei w ujęciu rocznym wskaźnik zanotował nieznaczną poprawę o 0,1 p.p.

Kurs USDJPY nieznacznie wzrasta po odczycie CPI

Na odczyt danych kurs dolara zareagował lekkim umocnieniem. W pierwszej minucie para walutowa USD/JPY wzrosła o 5 pips w okolice poziomu 109,77. Obecnie cena oscyluje nieco niżej w zakresie świecy jednominutowej z 14:31. Wsparciem cenowym pozostaje dzisiejsze minimum 109,62, a oporem poziom 109,80. Wybicie w którąś ze stron może zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

Kurs USDJPY na interwale jednominutowym, tradingviewcom
Kurs USDJPY na interwale jednominutowym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWielka Brytania: Kanclerz Skarbu podaje się do dymisji. Funt silnie w górę
Następny artykułLive Trading z Maksymilianem Bączkowski. +16% zysku z inwestycji
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here