Naga MarketsCensus Bureau ze Stanów Zjednoczonych opublikowało o godzinie 14:30 najważniejsze dane makroekonomiczne dzisiejszej sesji dla dolara amerykańskiego. Mowa o zamówieniach środków trwałych, gdzie ekonomiści spodziewali się, że w sierpniu dojdzie do spadku zamówień względem poprzedniego miesiąca w ujęciu miesięcznym, który okazał się jeszcze bardziej pesymistyczny od prognoz. Kurs dolara nieznacznie wzrósł, jednak chwile później impuls został zniwelowane.

Zamówienia środków trwałych poniżej oczekiwań

Według raportu Census Bureau, nowe zamówienia na wyprodukowane dobra trwałe w sierpniu 2020 wzrosły o 1 miliarda dolarów, czyli 0,4 procent, do poziomu 232,8 miliarda dolarów. Prognozy ekonomistów zakładały wzrost o 1,2 proc.

Niewielki wzrost nastąpił po trzech miesiącach znacznych wzrostów z rzędu. Wzrost zamówień w lipcu plasował się na poziomie 2,6% po wzroście o 3,3 procent w czerwcu. Z wyłączeniem transportu, nowe zamówienia wzrosły również o jedynie 0,4 procent. Przy wyłączeniu obronności, nowe zamówienia wzrosły najsilniej, bo o 0,7 procent.

Kurs dolara oscyluje w okolicach 105,50 JPY

Notowania pary walutowej USD/JPY w pierwszych minutach po publikacji danych wzrosły do poziomu 105,53 by następnie osunąc się do poziomu 105,46. Aktualnie cena konsoliduje w okolicach 105,50, a kurs kontynuuje ruch w górę piątą sesję z rzędu. Najbliższym poziomem oporu jest 106,00, a jego przebicie otworzy drogę do formacji podwójnego szczytu z sierpnia 107,00.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSA: inwestorzy wypłacili ponad 25 mld USD z funduszy akcyjnych
Następny artykułRPP z radością patrzy na notowania złotego
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here