Naga MarketsNa Kapitolu w Waszyngton, D.C., mają niebawem rozpocząć się konsultacje pod kierownictwem członka Izby Reprezentantów z ramienia Republikanów – Warrena Davidsona. W ramach zaplanowanych spotkań, wybrani przedstawiciele branży krypto mają omówić przyszły kształt przepisów regulujących ICO. To właśnie Davidson ma przedstawić Kongresowi pod koniec tego roku projekt oczekiwanej od dawna ustawy w tym przedmiocie.


Ewolucja bardziej niż rewolucja

Proces osiągania konsensusu w kwestii uregulowania statusu ICO w USA ma zdecydowanie bardziej charakter ewolucji niż rewolucji. Wspomniany Davidson, reprezentujący stan Ohio, zasiadający także w Komisji ds. Usług Finansowych przy Izbie Reprezentantów, dał do zrozumienia, iż preferuje nieinwazyjne podejście do kwestii regulacyjnych. Na zaplanowane na 25 września spotkanie, które ma się odbyć na Kapitolu, zaproszonych zostało 32 przedstawicieli sektora kryptowalut i blockchaina, wśród nich zaś między innymi firmy z branży venture capital (VC – podmioty reprezentujące kapitał o podwyższonym ryzyku), giełdy kryptowalut (w tym Kraken), organizacje non-profit, krypto projekt Ripple, giełda InterContinental Exchange oraz Nasdaq.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co ma zostać ustalone oraz pewne obawy

Podczas spotkania mają zostać przeanalizowane oraz omówione propozycje regulacji, które, jak określił Davidson, będą odpowiedzią na pewne niejasności związane z kryptowalutami oraz ICO. Podczas rozmowy w programie Squawk Box dla stacji CNBC, Davidson dał wyraz pewnym obawom związanym z pracami SEC:

„Istniały pewne obawy, gdy amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaczęła wprowadzać tego typu regulacje, że dla organu zajmującego się uregulowaniami papierów wartościowych, wszystko wydaje się być papierem wartościowym; zaś my chcemy mieć pewność, że amerykańskie rynki kapitałowe zachowają swoją siłę i dynamizm – a jednym ze sposobów, by tego dokonać, jest zapewnienie poczucia pewności, jeśli chodzi o uregulowania prawne.”

Projekt ustawy o ICO w szerszym kontekście

Davidson nie zdradził, jak wyglądają i na jakim etapie są prace nad projektem ustawy o ICO, jednak, jak podaje portal Axios, jej projekt omawiano kilkakrotnie z SEC. Kluczową kwestią będzie rozstrzygnięcie, które aktywa należy zakwalifikować jako papiery wartościowe, a które jako tokeny użytkowe.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Kwestia ta jest od dłuższego czasu przedmiotem burzliwej debaty, przy czym wysocy rangą przedstawiciele SEC wypowiadali się w tym roku co do statusu dwóch największych kryptowalut: bitcoina (BTC) i ethereum (ETH). Przypomnijmy, iż w połowie czerwca William Hinman, stojący na czele Wydziału ds. Korporacyjnych przy SEC, stwierdził, iż obie te kryptowaluty nie stanowią papierów wartościowych.

Zobacz również: Amerykańskie giełdy kryptowalutowe spotkają się w celu ustalenia zasad samoregulacjiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here