Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy cotygodniowe podsumowanie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Dane okazały się jednak mało optymistyczne, szczególnie w przypadku initial jobless claims.


Pierwszym powodem jest oczywiście liczba jobless claims. 242 tys. zamiast spodziewanych 225 tys. wniosków złożonych w minionym tygodniu jest negatywnym sygnałem płynącym z amerykańskiego rynku pracy. Jest to wynik gorszy również od poprzedniego (218 tys.) o 24 tysiące.

Czterotygodniowa średnia krocząca wyniosła natomiast 228 250 i jest wyższa od poprzedniej od 3 tysiące.

Źródło: Department of Labor

Nieco lepiej wygląda natomiast ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, która zmniejszyła się do 1,808 tys. 1,872 tys.. Prognozy zakładały natomiast liczbę na poziomie 1,849 tys.

Czy wiesz że…

Wskaźnik podaje liczbę amerykańskich obywateli, którzy ubiegają się lub ubiegali się o benefity z tytułu ubezpieczenia od bezrobocia, raportowane w każdy czwartek przez Departament Pracy USA. Możemy wyróżnić dwie kategorie wniosków o zasiłki – początkowe (initial) oraz kontynuowane (continuing). Pierwsze dotyczą osób ubiegających się o zapomogę po raz pierwszy, drugie natomiast bezrobotnych, którzy kolejny raz korzystają z tej możliwości.

Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych to niezwykle istotny wskaźnik obrazujący kondycję gospodarki oraz rynku pracy. Średniotygodniowe wyniki początkowych jobless claimswchodzą w skład dziesięciu czynników tworzących Leading Economic Index.

Dla rynków zdecydowanie ważniejsza jest informacja odnośnie początkowych wniosków o zasiłek. Znaczny ich wzrost może oznaczać zwiększające się bezrobocie oraz pogarszającą sytuację ekonomiczną. Jako, że wskaźnik ten należy do niezwykle zmiennych z powodu cotygodniowych odczytów, często stosuje się czterotygodniową średnią kroczącą, aby uzyskać lepszy obraz ogólnego trendu i zachodzących zmian.

Osłabienie greenbacka

Podczas dzisiejszej sesji, dolar amerykański umacniał się w stosunku do euro, co zaowocowało testem linii trendu wzrostowego z kwietnia 2017 r., która zbiega się z lokalnym obszarem horyzontalnym w obrębie 1.2250.

Jak jednak widać na poniższym wykresie 1-godzinnym, po publikacji jobless claims, dolar zaczął się osłabiać, co może sprawić, że test wspomnianej wyżej konfluencji oporu okaże się pozytywny. Patrząc jednak na zmienność głównej pary walutowej, nie ma się co spodziewać ruchu w górę większego niż ponad wczorajsze maksima.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here