TMS


Punktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy cotygodniowe podsumowanie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Dane okazały się lepsze od poprzednich, jednak nie zdołały zaspokoić oczekiwań prognostów.


Liczba jobless claims w tygodniu kończącym się 7-go kwietnia wyniosła 233 tys. zamiast spodziewanych 231 tys. wniosków, co jest nieznacznie negatywnym sygnałem płynącym z rynku pracy. Pozytywna informacja jest natomiast taka, że liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych była niższa o 11 tysięcy w stosunku do odczytu z poprzedniego tygodnia (242 tys.).

Czterotygodniowa średnia krocząca wyniosła natomiast 230 tysięcy i jest wyższa od poprzedniej o 1,75 tysiąca.

Pogorszenie widoczne jest jeśli chodzi o ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, których liczba zwiększyła się do 1,871 tys. wobec 1,818 tys. Prognozy zakładały natomiast liczbę na poziomie 1,848 tys.

Czy wiesz że…

Wskaźnik podaje liczbę amerykańskich obywateli, którzy ubiegają się lub ubiegali się o benefity z tytułu ubezpieczenia od bezrobocia, raportowane w każdy czwartek przez Departament Pracy USA. Możemy wyróżnić dwie kategorie wniosków o zasiłki – początkowe (initial) oraz kontynuowane (continuing). Pierwsze dotyczą osób ubiegających się o zapomogę po raz pierwszy, drugie natomiast bezrobotnych, którzy kolejny raz korzystają z tej możliwości.

Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych to niezwykle istotny wskaźnik obrazujący kondycję gospodarki oraz rynku pracy. Średniotygodniowe wyniki początkowych jobless claimswchodzą w skład dziesięciu czynników tworzących Leading Economic Index.

Dla rynków zdecydowanie ważniejsza jest informacja odnośnie początkowych wniosków o zasiłek. Znaczny ich wzrost może oznaczać zwiększające się bezrobocie oraz pogarszającą sytuację ekonomiczną. Jako, że wskaźnik ten należy do niezwykle zmiennych z powodu cotygodniowych odczytów, często stosuje się czterotygodniową średnią kroczącą, aby uzyskać lepszy obraz ogólnego trendu i zachodzących zmian.

Ceny eksportowe / importowe

Oprócz danych z rynku pracy, o godzinie 14:30 pojawiły się również odczyty wskaźnika cen importowych oraz eksportowych. Ten pierwszy osunął się do poziomu 0% z 0,3% poprzednio i wobec prognozy na poziomie 0,2%.

Z kolei wskaźnik cen eksportowych uplasował się na poziomie 0,3%, co daje wzrost z 0,2% poprzednio i przy oczekiwaniach rynku na tym samym pułapie.

Osunięcie na Eurodolarze

Notowania głównej pary walutowej osuwają się podczas dzisiejszej sesji korygując przy tym  wzrosty z dwóch poprzednich dni obecnego tygodnia. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, przełamane zostało wsparcie w obrębie 1.2352, które teraz stanowi opór, a cena wydaje się zmierzać do minimów z wtorku. Tam też wypada średni zakres (75-pips) jaki notowania pokonywały w ciągu ostatnich 14-dni.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here