Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 poznaliśmy podczas dzisiejszej sesji ważne dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Odczyty wskaźnika PMI obrazujący aktywność sektora usług według Markit oraz wskaźnik ISM dla usług za miesiąc lipiec.


Wskaźnik ISM najniżej od września 2016 roku

W ujęciu miesięcznym wskaźnik PMI dla usług wg Markit zgodnie z oczekiwaniami analityków pozostał na wysokim poziomie 52,6. Jest to wynik nieco lepszy od poprzedniego i oczekiwań analityków (51,6). Warto dodać, że to najwyższy odczyt od maja br.

ism

Poprawa ogólnego wskaźnika wzrostu biznesu, który wskazuje PMI usług za lipiec to miła wiadomość, choć ogólne słabe tempo ekspansji pozostaje problemem. PMI dla produkcji i usług zbiorowo wskazuje wzrost PKB w ujęciu rocznym poniżej 2% w lipcu, mniej niż w drugim kwartale i jest to jeden z najsłabszych w ciągu ostatnich trzech lat – komentuje Chris Williamson, szef Business Economist z IHS Markit.

Jeśli natomiast spojrzymy na odczyt wskaźnika ISM dla usług to widać załamanie, odczyt na poziomie 53,7 to aż o 1,8 punktu gorszy odczyt niż oczekiwał rynek i o 1,4 pkt niż poprzednie wskazanie. To zarazem najsłabszy odczyt od września 2016 roku.

pmi

Reakcja USD/JPY na dane PMI i ISM

Na dane z godziny 15:45 para walutowa USD/JPY prawie nie zareagowała, w pierwszej minucie odczytu dolar osłabił się zaledwie o 4 pips, a kilka minut później ruch ten został zniwelowany. Natomiast gorsze dane ISM o godzinie 16:00 lekko umocniły dolara i kilka minut po godzinie 16:00 para walutowa USD/JPY znajduje się na poziomie 106,00, niedaleko dziennego minimum. Negatywna struktura pivotowa i słaby odczyt ISM mogą wspierać dalsze spadki.

usdjpy 5 8 19
Kurs USDJPY po danych


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here