Naga MarketsŁączna sprzedaż istniejących domów czyli zakończone transakcje, wzrosła o 3 procent w porównaniu do zeszłego miesiąca – poinformowało National Association of Realtors. Analitycy oczekiwali wzrostu tylko o 0,5% po mocnym spadku  o 3,2% w styczniu.


W ujęciu nominalnym było to 5,54 mln w lutym w porównaniu do z 5,38 mln w styczniu. Mediana ceny dla wszystkich typów mieszkań w lutym wyniosła 241,700 USD, czyli o 5,9 procent więcej niż w lutym 2017 r. (228 200 USD). Ceny domów rosną 72. miesiąc z rzędu. Podaż domów wzrosła w lutym do 1,59 miliona istniejących do sprzedaży, jest jednak nadal niższa niż przed rokiem kiedy było to 1,73 mln.

Sprzedaż domów jednorodzinnych wzrosła o 4,2 procent do sezonowo skorygowanej rocznej stopy 4,96 miliona w lutym z 4,76 miliona w styczniu. Mediana istniejącej ceny domu jednorodzinnego wyniosła 243.400 USD w lutym, o 5,9% więcej niż w lutym 2017 roku.

Reakcja rynku

Główna para po danych wciąż znajduje się blisko dziennych maksimów, ten wzrost należy jednak rozpatrywać jako korektę wczorajszych spadków kiedy do doszło do przebicia dolnego ograniczenia trójkąta. Poziom 1.2300 stanowi teraz zaporę przed dalszym wzrostem, do górnego ograniczenia trójkąta.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Kapitulacja w tym momencie popytu doprowadzi do testu wczorajszego minimum przy 1.2250, jego utrata postawiłaby pod znakiem zapytania impuls wzrostowy z przełomu lutego i marca. Alternatywnie w przypadku udanego ataku na 1.2300 kolejny przystanek w rejonie 1.2350.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFOMC z Comparic.pl: Powell zadebiutuje podwyżką stóp procentowych
Następny artykułNiższe zapasy wypychają cenę ropy do 65 dolarów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here